Sanayi - Üniversite İşbirliği toplantısı yapıldı

Sanayi ile Üniversite işbirliğini artırmak, sanayicilerin Kocaeli Üniversitesi’nin sahip olduğu altyapı imkanlarından maksimum düzeyde faydalanmasını...

BÜYÜT

Sanayi ile Üniversite işbirliğini artırmak, sanayicilerin Kocaeli Üniversitesi’nin sahip olduğu altyapı imkanlarından maksimum düzeyde faydalanmasını sağlamak  amacıyla Kocaeli Sanayi Odası Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Grubu Meslek Komitesi üyeleri ile Kocaeli Üniversitesi arasında Umuttepe Yerleşkesi’nde toplantı gerçekleştirildi.   
 
‘ÇALIŞMALARIMIZDAN BURADAKİ SANAYİCİLERİMİZDE FAYDALANSIN’
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıya Kocaeli Sanayi Odası ( KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve sanayiciler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Komsuoğlu,  “Kentlerin özellikleri vardır. Birbirimizin ne yapacağından her iki tarafında farkında olması ve haberdar olması önemlidir. Birbirimizi tanıyalım, ne istediğini bilelim, konuşalım. Bu buluşmaların amacı ne olmalı bunu iyi anlayalım. Burada Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Yurtdışından gelip bizim çalışmalarımızdan yararlanmak isteyenler var. Biz bu çalışmalarımızdan buradaki sanayicilerimizin de faydalanabileceğini düşünüyoruz “dedi.
 
‘İŞİRLİĞİ GELİŞTİRİLEBİLİR’     
Ekonomimizin güçlenmesi, rekabet gücümüzün artması, hedefe ulaşmanın yolunun Ar-ge, yenilik ve işbirliğinden geçtiğini belirten KSO Başkanı Zeytinoğlu, silikon vadisi örneğine değinerek,“Üniversitemiz ile sanayicilerimiz arasında işbirliği yapılabilir. Teknoparklarla sanayiciler arasındaki işbirliğini geliştirebiliriz. Hatta oradaki düşünce yapısında olduğu gibi projede başarısız olsanız bile yeniden destek verilebilmelidir” dedi.

25 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR