Annesinin boğazını kesen Onur Özgür hakim karşısında

Geçtiğimiz Haziran ayında İzmit Yahya Kaptan ışıklar mevkiinde meydana gelen olayda Işık Gürel’in kullandığı araçta İfaket Ergün, Serpil Eroğlu ve oğ...

Geçtiğimiz Haziran ayında İzmit Yahya Kaptan ışıklar mevkiinde meydana gelen olayda Işık Gürel’in kullandığı araçta İfaket Ergün, Serpil Eroğlu ve oğlu Onur Özgür seyahat ediyordu. Araba seyir halindeyken arka tarafta annesiyle birlikte oturan Onur Özgür bilinmeyen bir nedenle annesinin boğazını keserek ölümüne neden olmuş, ön koltukta oturan annesinin arkadaşı İfaket Ergün’ü de elindeki bıçakla ağır yaralamıştı. Yaşanan olayın ardından Onur Özgür Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde üç ay tedavi görmüş, ardından Kandıra Cezaevi’ne telsim edilmiş, son olarak da Eskişehir Cezaevi’ne yerleştirilmişti. Onur Özgür’ün yargılanmasına 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

 

“OLAYI HATIRLAMIYORUM”

Duruşmaya davacı İfaket Ergün ve sanık vekili Av. Ozan Caner katılım gösterirken sanık Onur Özgür kaldığı Eskişehir Cezaevi’nden görüntülü konuşma sistemi olan SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Duruşmada ilk olarak tutuklu sanık Onur Özgür dinlendi. SEGBİS ile ifade veren Özgür, “Ben olayı hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde cezaevindeydim. Cezaevinde gazetelerden olayı öğrendim. Sonrasında da kendimi kaybettim ve intihar etmek isteyip kendimi kestim. Ancak kurtardılar” dedi.

 

“ANNEMLE ARAMDA HUSUMET YOKTU”

Olaydan yaklaşık bir hafta önce Özel Denge Tıp Merkezi’nde psikoterapi tedavisine başladığını ve doktorun verdiği ilacı kullandığını belirten Özgür, “Uzun süredir sürekli takip edildiğimi düşünüyordum. İnsanların beni öldürmesinden korkuyordum. Bir de televizyondan bana mesajlar gelmeye başlamıştı. Sürekli sesler duyuyordum. Uyuşturucu kullanmıyorum. Olay günü de bilincim yerinde değildi. Annemle veya arabadaki diğer kadınlarla aramda bir husumet yok. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Gerçekten çok üzgünüm. Özellikle de anneme yaptığım şey için çok üzgünüm” şeklinde ifade verdi.

 

“ARALARINDA TARTIŞMA OLMADI”

Özgür’ün ardından davacı olan İfaket Ergün’ün ifadesi alındı. Ergün, “Olay günü maktul Serpil Eroğlu ile buluştuk. Saat sekiz sıralarında eve dönerken Serpil yolda Onur Özgür’ü aradı. Bu esnada içinde bulunduğum aracı Işık Gürel kullanıyordu. Ben ön tarafta oturuyordum, Serpil de arkadaydı. Onur arabaya gelince benim arkama oturdu. Anormal bir durumu yoktu. Annesiyle de tartışmadılar. Serpil’den bir süre sonra “Iııııı” diye bir ses geldi. Yahyakaptan ışıklar mevkiine geldiğimizde ineceğimi söyledim. Onur ‘Durmak yok’ dedi. Ben de ‘Neden durmayalım’ dedim ve bu esnada arkaya dönüp ona baktım” dedi.

 

“GÖRGÜ TANIĞI BIRAKMAK İSTEMEDİ”

Bu sırada Onur’un sol elini annesinin boynuna attığını sağ elinde de bıçak olduğunu ekleyen Ergün, “Serpil’in boynunun kanlar içinde olduğunu gördüm. Sonra Onur bana bıçakla saldırmaya başladı. Işık araçtan atlayınca araç kanala doğru gitmeye devam etti. Ben de direksiyona müdahale ettim. Sonra araç durdu ve beni ambulansa aldılar. Sonrasında ne olduğunu bilmiyorum. Onur’un arkada görgü tanığı bırakmamak için beni öldürmeye çalıştığını düşünüyorum. Dalağım alındı, boynumdaki yaranın kalıcı izi olacak, vücudumun pek çok yerinde yara izi var ” dedi ve sanık Onur Özgür’den şikayetçi olduğunu belirtti.

 

“CEZAEVİNDE KALAMAZ”

Av. Ozan Caner müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını savunarak “Müvekkilim cezai ehliyeti olmaması nedeniyle cezaevinde kalamaz. Psikolojik durumu nedeniyle gerek kendisi için gerekse cezaevinde kalan diğer mahkumlar için tehlike arz etmektedir. Bu nedenle müvekkilimin bir an önce tahliye edilmesini talep ediyorum. Kendisi cezaevinden çıkarılarak acilen yüksek güvenlikli bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırılmalı” ifadeleri ile taleplerini iletti.

 

TUTUTKLULUK HALİ DEVAM EDECEK

Tarafların dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti sanık Onur Özgür’ün Adli Tıp Kurumu’na sevk edilerek müşahede altında tutulup cezai ehliyetinin olup olmadığını, üç ay tedavi gördüğü Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki tedavi belgelerinin, tahlillerin dosyaya eklenmesine, davacı İfaket Ergün’ün boynunda yer alan yaranın kalıcı yara izi raporunun alınarak dosyaya eklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 2 Aralık tarihine erteledi. 2 çocuk annesi Serpil Eroğlu, eşinden bir süre önce boşanmıştı. Hilal GÜDÜCÜ

06 Ekim 2015 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR