Gebze’ye Doğu’dan giriş başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit yönünden İstanbul ikametine seyreden araçların direk Gebze’ye ulaşmalarını sağlamak için yürütülen ve 2 kilometre...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit yönünden İstanbul ikametine seyreden araçların direk Gebze’ye ulaşmalarını sağlamak için yürütülen ve 2 kilometrelik yolu kapsayan
Proje de Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı incelemeler yaptı. Sona yaklaşılan projede Doğu kavşağından kuzey yan yola geçişlerde yaşanan trafik sıkışıklığını önleyecek ve yaklaşık 400 metre kadar yolun kısalmasını da sağlayacak yol trafiğe açıldı. Gebze’ye gidecek olanlar artık daha rahat bir şekilde Doğu kavşağından sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyor.

TRAFİĞE AÇILDI
Büyükşehir Belediyesi, Gebze Doğu Kavşağı’ndan D -100 Kuzey Yan Yola kesintisiz geçişi sağlamak için önemli bir projeyi hayata geçiridi. Projede 5 kavşak yolu ve kuzey yan yol olmak üzere toplamda 2 kilometrelik bir çalışmanın büyük bir bölümü tamamlandı. İzmit’ten İstanbul’a giden araçların Gebze’ye geçişini daha kısa ve sorunsuz hale getirecek proje hayata geçti. Artık araçlar yeni kavşaktan sorunsuz bir şekilde geçerek varmak istedikleri yere daha çabuk gidebiliyor.

IŞIKLARDA BEKLEMEK YOK
Mevcut durumda İzmit yönünden İstanbul yönünde seyir halinde bulunan araçların, Gebze merkeze girişlerini D-100 üzerinde bulunan kavşak kolundan TEM yönüne dönerek gerçekleştirecek. Yol üzerinde bulunan trafik ışıklarında bekledikten sonra dönüş yapan araçların Gebze kuzey yan bağlantı yoluna geçebildiklerini hatırlatan Genel Sekreter Ersin Yazıcı, projeyle bu karmaşaya son verdiklerini aktardı.

İKİ KİLOMETRELİK YOL
İki kilometrelik bu yolda bir çok noktaya ulaşım sağlanacak.1. kavşak yolu İstanbul yönüne seyir eden araçların Doğu Kavşağı’ndan Gebze Kuzey Yan Yola ayrılmış olan bölümden tekrar D-100 Karayolu’na katılımı sağlayacak. 2.kavşak yolu Tem yönünden İstanbul yönüne seyreden araçların D-100 kara yoluna katılımını sağlayacak 3. Kavşak yolu ise İstanbul yönüne seyir eden araçların Gebze organize sanayisine bağlantı olacak.

5 BAĞLANTI YOLU
İstanbul yönüne seyir halinde olan araçların 4. Kavşak yolundan 8x5 ebadında kapalı kesitten geçerek Gebze Kuzey Yan Yola katılımı sağlayacak.5. kavşak yolu TEM Bağlantı yolundan İstanbul yönüne seyir halinde bulunan araçların mevcut D-100 Üst Geçit Köprüsü üzerinden Gebze Organize Sanayi Sitesine bağlantısını gerçekleştirecek. Kuzey Yan Yol ise TEM Bağlantı yolundan İstanbul yönünde seyir halinde bulunan araçların Gebze Şehir Merkezi’ne ulaşımı sağlanacak.

NELER YAPILDI
Sonuna gelinen projede Kutu menfez imalatları tamamen bitirildi, menfez izolasyonu tamamlanan kısımların dolguları tamamlandı. Bağlantı yolu üst yapı çalışmaları tamamlandı. 300 metrelik kısmın PMT alt temel, PMT serim çalışmaları tamamlandı, asfalt bitümlü temel, binder ve aşınma serimi yapıldı. Asfaltı tamamlanan kısımların tretuvar, bordür ve parke çalışmaları tamamlandı.

26 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR