AKP Körfez’de 3 aday daha

AKP Körfez İlçe Gençlik Kolları’nın 11 Ocak Pazar günü yapılacak olan kongresi öncesinde şimdiden üç aday çıktı. Mevcut başkan Kadir Alçık’ın durumun...

AKP Körfez İlçe Gençlik Kolları’nın 11 Ocak Pazar günü yapılacak olan kongresi öncesinde şimdiden üç aday çıktı. Mevcut başkan Kadir Alçık’ın durumunun henüz netleşmediği belirtilirken, genç başkanın özellikle yeniden göreve seçilen ilçe başkanı Av. Osman Badem ile sorunlarının bulunduğu ve bu nedenle ilçede bir değişimin yaşanabileceği belirtiliyor. Ancak bilindiği gibi Kadir açlık bir süre önce adaylığını ilan etmişti.

 

KÖKÇAN GÖREVİ İSTİYOR

Büyük heyecanın yaşanmasının beklendiği süreçte adaylığını açıklayan kişilerden biri Emre Kökçan oldu. Bugüne kadar partinin gençlik kademesinde birçok görevde bulunan ve bir dönem mahalle başkanlığı da yapan Kökçan, ailesi, partinin önemli isimleri ve gençlerle yaptığı istişarelerin ardından faydalı olabileceği kanaatine vararak adaylık kararı aldığını söyledi.

 

İKİNCİ ADAY DÜLGE

Öte yandan Alçık ve Emre Kökçan’ın dışında Muhammed Rıda Dülge de başkanlığa talip olduğunu duyurdu. Körfez ilçeye hizmet için görevi istediklerini dile getiren Dülge, kongre sürecinin partileri ve özellikle de gençlik teşkilatlanması için hayırlı olmasını diledi.

 

SON ADAY YILMAZ

Öte yandan ilçenin tanın genç işadamları arasında yer alan Necati Sezayi Yılmaz da yaptığı bir açıklama ile adaylığını ilan etti. Belediye Meclis Üyesi Ömer Yılmaz’ın kardeşi olan Sezayi Yılmaz, “Tayyip Erdoğan’ın talebesi olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugüne kadar gençlik kollarımız ile başarılı çalışmalara imza attık. Bir süreç yaşanacak ve adayımız belirlenecek. Genel merkezimiz hangi isim üzerinde uzlaşarak kongreye gidecekse yine hep birlikte yola çıkacağız. Sonuç şimdiden herkes için hayırlı olsun” dile konuştu.

 

NECATİ SEZAYİ YILMAZ KİMDİR?

1987 tarihinde doğan Necati Sezayi Yılmaz Erzurum’da dünyaya geldi, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nde ön lisans eğitimini tamamlayan Yılmaz, halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü 4. sınıfta eğitimini sürdürüyor. Çeşitli STK’larda görev yapan Yılmaz, aile şirketinde görev yapıyor.

 

MUHAMMED RIDA DÜLGÜ KİMDİR?

Muhammed Rıda DÜLGE 1987 yılında Siir’te doğdu. 5 yıldır Körfez Devlet Hastanesi’nde Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev yapıyor. Son iki dönemde gençlik kolları başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüten Dülge, aynı zamanda kent genelindeki bazı sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev yapıyor.

 

EMRE KÖKÇAN KİMDİR?

1987 Körfez doğumlu olan Kökçan ilk, orta ve lise tahsilini ilçede tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü de bitiden Kökçan, 2005 yılından bu yana Körfez İlçe Gençlik Kolları’nın çeşitli kademelerinde görev aldı. Mevcut yönetimde de yer alan Emre Kökçan, halen Fatih Sultan Mehmet Bilgievi’nde müdür olarak görev yapıyor.

28 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR