Kadınlar obeziteye savaş açıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Obeziteyle Mücadele ve Hareketi Sağlıklı Yaşam Projesi’yle hayatlarında devrim yapan ev kadınları sağlıklı yaşama adım atıy...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nin Obeziteyle Mücadele ve Hareketi Sağlıklı Yaşam Projesi’yle hayatlarında devrim yapan ev kadınları sağlıklı yaşama adım atıyorlar. Projenin dördüncü grup uygulaması için kayıtlar sürüyor. Projeye katılmak isteyen bayanlar 10 Kasım’a kadar şahsi dilekçeyle veya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürlüğünü arayarak başvurularını yapabilecekler.

 

BİLGİ DÜZEYİ ARTTIRMAK AMAÇLANIYOR

Proje, önemli bir sağlık sorunu haline gelen ve görülme sıklığı giderek artan Obezite ile kapsamlı bir şekilde mücadele etmek, toplumun obezite ve riskleri konusunda bilgi düzeyini artırma amacı taşıyor. Uygulama, bireylerin sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarını teşvik ederek ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili hastalıkların görülme sıklığının azaltılmasını hedefliyor.

 

DEVAMLI KATILIM ÖNEMLİ

Obeziteyle Mücadele Hareketi Sağlıklı Yaşam Projesi, 2015 yılı için 6 aylık tek program olarak uygulanacak. Projeye katılanların kalp atış hızlarının takibi ve egzersizlere uyum açsından devamsızlık yapmamaları gerekiyor. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde Obeziteyle Mücadele Hareketi Sağlıklı Yaşam Projesi’ni hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi iki yıldır süren proje kapsamında ev kadınlarına sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı kazandırıyor.

07 Kasım 2014 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR