Doğan: Esnafımız daha çok kazansın istiyoruz

Ziyarette İKM  Başkanı Ahmet Emre Aydın ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Doğan “İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği esnaf...

BÜYÜT

Ziyarette İKM  Başkanı Ahmet Emre Aydın ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Doğan “İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği esnafımızı temsil eden, onlar için önemli bir derneğimizdir. Deneğimiz sadece şehrimizin bir kaç sokağı üzerinde hizmet veren esnafımızı değil, kentteki tüm esnafları kapsayan bir dernektir. Bu dönem İzmit Belediyesi olarak esnaflarımıza yönelik daha farklı çalışmalarımızı planladığımız bir dönem olacak. Bunun ilk adımını atarak belediyemizde esnaf masamızı kurduk. Kurduğumuz bu birim sayesinde esnaflarımızın istek ve şikâyetleri direk alınıp, birimlerimiz tarafından değerlendirilmektedir. İKM ile geçen dönem çok başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştik. İnternet üzerinden alışveriş yapma projesi önemli çalışmalarımız arasındadır.  Bugünkü ziyaretimizi hem bu konuyu görüşmek, hem de şehirdeki esnafımıza nasıl daha fazla kazandırırız onu konuşmak amacıyla gerçekleştirdik.

 

YENİ İNSANLAR GELMELİ

Aslında Belediyemizin Büyükşehir Belediyemizle birlikte 5 yıldır yürüttüğü şehir merkezindeki iyileştirme ve güzelleştirme çalışmalarının bir amacı da şehrimize farklı insanların gelmesini sağlayarak esnafımızın kazancını arttırmaktır. Başka şehirlerden başka ülkelerden yeni müşteriler getirme çabasındayız. Sağlık turizminde geldiğimiz önemli aşamayla birlikte tarih turizmi, doğa turizmi ve kültür turizmi konusunda yaptığımız önemli çalışmalarla esnafımızın kazanmasını sağlayacağız. Yine projelerimizden olan müşterinin aracını park ettikten sonra kendisine sunacağımız ring hizmetimizle vatandaşlarımızı esnafımıza daha kolay ulaştıracağız. Şehir merkezimizde 3 farklı noktada hizmet verecek olan İnformation Ofislerimiz, İstanbul’daki acentelerin turizm kataloglarına girme çalışmalarımız esnafımızı olumlu etkileyecek, onların kazançlarını arttıracak çalışmalardır.

 

ESNAFA DA GÖREVDÜŞMEKTE

Yapılan bu çalışmalarla birlikte esnafımıza da önemli görevler düşmektedir. Bu görevlerin başında müşteri memnuniyeti yer almaktadır. Artık esnaflıkta dededen atadan kalan yöntemler kalmadı, esnafımızın daha modern yöntemler geliştirmesi, kendini yenilemesi, sunuşuna ve ticari faaliyetinin gerektirdiklerine göre hareket etmesi gerekmektedir. ”dedi.

 

İNTERNETTEN SATIŞ İMKANI

Ziyaretleri için Başkan Doğan’ teşekkür eden Ahmet Emre Aydın da, derneklerine ve esnaflara vermiş olduğu desteklerden dolayı kendisine minnettar olduklarını belirtti. İzmit Belediyesiyle birlikte yürüttükleri izmitalışveriş.com sitesiyle ilgili değerlendirmeler yapacaklarını belirten Aydın “ Bu sitemiz sayesinde esnaflarımız ürünlerinin internet üzerinden satışını gerçekleştirebilecekler. Çok yakında projemizi tamamlayıp, tanıtımını yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

08 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR