Doğu Marmara'nın zam şampiyonu kayısı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Tüketici Fiyatları Genel Endeksi'nde (TÜFE) değerlendirmeye alınan...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Tüketici Fiyatları Genel Endeksi'nde (TÜFE) değerlendirmeye alınan 432 maddeden 62'sinin ortalama fiyatları değişmedi, 234 ürünün fiyatlarında yükselme , 136'sında ise düşüş oldu.

Kocaeli istatistiki bölgesinde, TÜFE'nin temmuzda önceki Senenin aynı ayına göre değişim oranı yüzde 8,33, 12 aylık ortalamalara göre değişim oranı ise, yüzde 8, İkinci olarak hesaplandı. Doğu Marmara, önceki aya göre TÜFE'deki yüzde 0, İkinci 'lik değişimle en yüksek artışın gerçekleştiği 16'ncı istatistiki bölge oldu.

Bölgede geçen ay fiyatı en çok artan ürün ve hizmetler yüzde 43,54 ile kayısı, yüzde 38,69 ile sivri biber, yüzde 6,19 ile erkek takım elbisesi, yüzde beş ,41 ile çikolata ve yüzde beş , İkinci ile tavuk eti oldu.

En çok düşüş ise yüzde İkinci ,62 ile erik, yüzde 12,56 ile erkek eşofman, yüzde 10,11 ile yatak bazası, yüzde 7,59 ile patates ve yüzde beş ,05 ile margarinde gerçekleşti.

05 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR