ODTÜ-KYÖD İ.Ö.O. matematik etkinlikleri devam ediyor

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda öğrencilere matematiği sevdirme, matematiğin gerekliliği ve önemini kavratmak amacıyla düzenlenen...

BÜYÜT

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda öğrencilere matematiği sevdirme, matematiğin gerekliliği ve önemini kavratmak amacıyla düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

Okul matematik zümresi tarafından hazırlanan Matematik Etkinlikleri programıyla öğretmenler Esra Onat Ebru Karakullukçu, Kudret Özkal, Şenay Sarman, Sevgül Vurmaz, Güler Telli, Cansu Uçman Bodur ve 6, 7, 8 sınıf öğrencileri ilk ziyaretlerini Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ ne yaptılar. Burdaki çalışmada eğitim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Z. Gamze Mert ilgiyle dinlenen sunumuyla misafir öğrencilerini Şehir Bölge Planlamada matematiğin kullanım alanları ve uygulama sonuçları konusunda bilgilendirdi.

İKİNCİ ZİYARET MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNE
Özel KYÖD İlköğretim öğretmen ve öğrencilerinin ziyaret ettiği ikinci adres KOÜi Mühendislik Fakültesi oldu. Burada da Çevre Mühendisliğinden Arş. Gör. Kemal Korucu, Jeofizik Mühendisliğinden Arş. Gör. Türker Yas, Jeoloji Mühendisliğinden Arş. Gör. Muzaffer Özburan, Makine Mühendisliğinden Arş. Gör. Mert Tükel ile Arş. Gör. Özgür Kaplan, Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden Arş. Gör. Fulya Kahrıman ile Arş. Gör. Rıdvan Yamanoğlu tarafından hazırlanan sunumlar ve deneylerle matematiğin mühendislik dallarında nerelerde ve nasıl kullanıldığı tüm ayrıntılarıyla anlatıldı.

14 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR