Baltacı katil koca her yerde aranıyor!

    İzmit’te önceki gün meydana gelen bir kadının eşi tarafından balta ile saldırılarak ağır yaralanmasına neden olan olayın perde arkası ortaya çıktı...

 

 

İzmit’te önceki gün meydana gelen bir kadının eşi tarafından balta ile saldırılarak ağır yaralanmasına neden olan olayın perde arkası ortaya çıktı. Mecidiye Köy’de yaşanan ve herkesi dehşete düşüren olayda yaralanan Ayşe Hakan’ın daha önce evini terk ettiği ve kadın sığınma evine yerleştiği, daha sonra ise babası tarafından yeniden barıştırılarak kocasının yanına bırakıldığı bildirildi.

 

KIZINI İKİNCİ KEZ SATTI

Bu arada kız için 5 bin TL başlık parası ödeyen Abdülhadi Hakan’ın, ikinci kez babasına bu barışma olayı ile ilgili olarak 3 bin TL verdiği belirlendi. Bu arada 27 yaşındaki eşi Ayşe Hakan’ı balta ile saldırarak yaralayan adamın da henüz izine rastlanamadı.

 

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Eşini babasının elinden alan Abdülhadi Hakan eve döndüklerinin üçüncü günü eşini baltayla doğradı. Can çekişen Ayşe, 18 yaşında gelin geldiği evden ambulansla çıkartıldı. Talihsiz kadının dün beyin ölümü gerçekleşti. İlginç bir hayat hikayesi bu. İçinde kadına yönelik her şey var. Mal gibi satılan bir kadının, çile dolu ömrünü anlatan bir olay.

 

KOCASI HACCA DA GİTMİŞ!

Akmeşe Mecidiye Köyü’nde yaşanan olayın perde arkasını araştırdık. Karısını baltayla doğrayan, çevre köylere para karşılığı memleketinden kadın getirdiği, evi esrar ihbarı yüzünden basıldığı iddia edilen, işlediği cinayet yüzünden 16 yıl hapis yatan Abdülhadi Hakan’ın hacca gittiği de öğrenildi.

 

BALTAYLA SALDIRDI

Hakan’ın hacca, ilimize yerleşmeden önce gittiği öğrenildi. Yaşadığı köyde bile hacı lakabı ile tanınan ve Ayşe hakan ile evlenirken de, “Seni de hacca götüreceğim, günahlarından kurtaracağım” diyen 64 yaşındaki Abdülhadi Hakan, Mecidiye Köyü’nde 27 yaşındaki eşi Ayşe Hakan’a baltayla saldırdı.

 

AĞABEYİ DE KATİL

Abdülhadi Hakan’ın ağabeyi Nezir Hakan’ın da 2000 yılında eşini silahla öldürdüğü ortaya çıktı. Bu olayın ardından İzmit’e gelen aile, Mecidiye Köyü’ne yerleşti. Katil ağabey yıllarca bu köyde gizlendi. Bir gün İstanbul’a gitmek için Van Turizm’in otobüsünde hasmı tarafından görüldü ve ihbar sonucunda yakalanıp cezaevine kondu.

 

KARISINI SATIN ALDI

Van Muradiye ilçesi Adaklı Köyü’nde yaşayan Abdülhadi Hakan, mahallede tartıştığı .ir kişiyi de öldürdü. O yüzden 16 yıl boyunca hapis yattı. İlk eşi Selvet Hanım öldüğünde de, cezaevinde tanıştığı arkadaşının kızını istedi. 5 bin TL karşılığında kendisinden 37 yaş küçük Ayşe Hakan ile evlendi. Ayşe Hakan o dönemde 18 yaşındaydı.

 

ÜÇ ÇOCUĞU OLMUŞTU

İstemediği bir evlilikten üç çocuk dünyaya getiren, hayatı tam manası ile çekilmez hale gelen Ayşe Hakan, bir ara evi terk ettikten sonra Kadın Sığınma Evi’nde kalmaya başladı. Daha sonra ise Van’dan gelen babası tarafından memleketine götürüldü. Eşinin Van’da olduğunu öğrenen eli kanlı Abdülhadi Hakan da Van’a gitti.

 

KATİLİNE TESLİM ETTİ

Hem cezaevi arkadaşı hem de kayınpederi olan şahıstan kızını tekrar isteyen ve alan şahıs, bunun için de bir ödeme yaptı. Parayı alarak öz kızı Ayşe’yi katiline teslim etti. Van’dan döndükten üç gün sonra da kıskançlık krizine girerek eşi Ayşe Hakan’ı baltayla dövdü. Eşini öldü diye bırakarak gece yarısı ormanlık alandan yaya olarak kaçtı. Baltalı katilden hala bir haber alınamıyor. Ayşe Hakan’ın ise dün beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR