Akçakent sahiplerine büyük şok!

Kent Konut tarafından yapılan Akçakent konutlarının sahipleri büyük şok yaşıyor. Gecikme nedeniyle 15 Haziran’da teslimi başlayan dairelerin iç yapısı...

BÜYÜT

Kent Konut tarafından yapılan Akçakent konutlarının sahipleri büyük şok yaşıyor. Gecikme nedeniyle 15 Haziran’da teslimi başlayan dairelerin iç yapısı tamamlanmadan daire sahiplerine teslim edildi.

Büyükşehir Belediyesi iştiraki ile kurulan Kent Konut A.Ş tarafından yapılan, geçtiğimiz yıl kasım ayından teslim edilmesi planlanan Akçakent Konutları gecikme nedeniyle 15 Haziran tarihinde daire sahiplerine teslim edilmeye başlanmıştı. Konutların teslimine 15 Haziran’da başlandı, ancak hak sahipleri karşılaştıkları manzara karşısında şok oldu. Yaklaşık 15 gün önce teslim edilmesi gereken evlerin ne doğru düzgün bir kapısı, ne de doğru düzgün yolu var.

HAYAL KIRIKLIĞI
Kent Konut tarafından santral mevkiinde, Gazanfer Bilge Bulvarı üzerinde yapılan Akçakent Konutları’nda daire teslimlerine 3+1 dairelerin olduğu bloklardan başlandı, teslimler sırayla tüm bloklarda sürüyor. Ancak sorunlar da çığ gibi büyüyor. Evlerini teslim almak isteyen ev sahipleri karşılaştıkları manzara karşısında hayal kırıklığına uğruyor. Özellikle 3+1 dairelerde büyük aksaklıklar varken, en sahipleri de evlerine yerleşemediklerinden dolayı büyük sıkıntı çekiyor.

BİNALARA GİRİŞ YOK!
Akçakent Konutları 15 Haziran’da teslim edildi. Bazı daire sahipleri anahtarlarını aldı. Fakat anahtarlarını alan daire sahipleri önce binaya giriş yollarının olmadığını gördü. Binaya girdiklerinde ise önce zemin katta biriken sularla karşılaştı. Binaların giriş kapıları yok. Daire kapıları, klozet kapakları, yer döşemelerine ait hiçbir şey yok. Konut dışı toz toprak dolu. Yol çalışması hala devam etse de uzunca bir süre biteceğe benzemiyor. Daire sahiplerinden Esin Eser ve hakkını arayan ev sahipleri ise mağduriyetlerinin giderilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan olaya müdahale ederek yardımda bulunmasını istiyor.

SOSYAL ALAN YOK
Projede kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, spor alanı, sauna, kapalı otopark, çevre peyzajı, çocuk oyun grupları gibi sosyal aktivite alanları yer almasına karşın, teslim tarihi itibari ile hiçbir alanın bitirilememiş olması dikkat çekti. Kocaeli bölgesinde hayata geçirilen 1. Kentsel dönüşüm projesinin son etabı olan Akçakent Konutlarının teslimlerinde yaşanan aksaklıklar daire sahipleri tarafından büyük tepkiye neden oluyor. İzmit merkeze olan yakınlığı ve sosyal alanlarının farkıyla dikkat çeken projede B tipi (3+1) 150 metrekare, B tipi dubleks (4+1) 190 metrekare, B tipi dubleks (6+1) 236 metrekare, C tipi (2+1) 108 metrekare ve C tipi dubleks (4+1) 156 metrekare daire tiplerinden oluşan toplam 344 daire yer alıyor.

FACEBOOK’TA GRUP KURDULAR
Daire sahipleri seslerini duyurmak için her yolu deniyor. Daha önce çok kez basın aracılığıyla seslerini duyurmaya çalışan konut sakinleri şimdide facebook üzerinden toplanıyor. Facebook üzerinden toplanan daire sahipleri önce Karaosmanoğlu ile, yeterli kalmaz ise vali ile görüşecekler. Hiçbir sonuç alınamaması durumunda sorumluları dava edecekler.

ŞANTİYE ELEKTRİĞİ KULLANIYORLAR
Konut sahipleri anahtarlarını teslim aldıklarında en büyük şoku elektrik ve su açtırmada sıkıntı çekiyor. Çünkü binalara elektrik ve su bağlantıları yapılmadı. Daire sahipleri ancak şantiye elektriği ve suyu kullanabilecek. Bu sürecin 2 ay süreceği kent konut tarafından daire sahiplerine iletildi. Daire sahiplerinin en büyük sıkıntısı doğalgaz oldu. Daire sahipleri doğalgaz hatlarının da bağlanmaması sebebiyle büyük sıkıntı yaşıyor.

28 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR