Soydaşlarımızın can güvenlikleri oldu bittiye getirilemez

      “Kırım’da son aylarda gelişen iç olaylar ve Kırım Özerk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Konstantinov’un Moskova’da, bağımsızlık ilan edebileceklerini...

BÜYÜT

 

 

 

“Kırım’da son aylarda gelişen iç olaylar ve Kırım Özerk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Konstantinov’un Moskova’da, bağımsızlık ilan edebileceklerini, bu karara karşı çıkılması durumunda Rusya’dan yardım isteyebileceklerini ifade etmesi, gerçek amaçları hakkında ipucu vermiştir. Bu çalışmalar, Ukrayna’nın bağımsızlığını ve bütünlüğünü tehlikeye sokacaktır. Olaylar hakkında Kırım Tatar Milli Meclisi’nin yaptığı açıklamaları olumlu buluyoruz. Soydaşlarımıza karşı yeni haksızlıklar yapılmak istenirse Türkiye diasyorasının tüm Kırım Tatar kişi ve kuruluşları bir araya gelerek duyarlılıklarını tüm dünyaya gösterecektir.

 

DEMOKRATİK TEPKİ

Ukrayna’yı bölerek Kırım’ı Rusya’ya katmak isteyen güçler bilsinler ki, vatanları Kırım’da yaşayan soydaşlarımızın can ve mal güvenlikleri bir oldubittiyle sona erdirilemeyecektir. Hiçbir güç Kırım’da o bölgenin asli unsuru soydaşlarımıza yeni 18 Mayıs’lar yaşatamayacaktır. Kırım’da soydaşlarımızın karşı karşıya kalabilecekleri oldubittiler için öncelikle, Türkiye’de başta siyasi parti temsilcileri, parlamenterler ve hükümetimiz olmak üzere ilgili kuruluşların bu konudaki hassasiyetlerini açıklamalarını talep etmekteyiz.

 

Biz, Kırım Dernekleri Federasyonu ve bağlı dernekler olarak gelişen olayları dikkatle izliyoruz,  gereken zaman ve yerde demokratik tepkimizi göstereceğiz.

03 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR