Akmeşe turizmle kalkınacak

  İzmit Belediyesi tarafından Akmeşe’de yaptırılan mahalle konağı ve kapalı pazar alanı düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Açılış programına Büyükşe...

BÜYÜT

 

İzmit Belediyesi tarafından Akmeşe’de yaptırılan mahalle konağı ve kapalı pazar alanı düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Açılış programına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BELDEMİZ GÖZBEBEĞİMİZ

Yaklaşık 650 bin liraya mal olan mahalle konağı ve kapalı pazar alanının açılışlında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Akmeşe bizim dönemimizde hizmetle tanıştı. Burası bizim gözbebeğimiz. Son 5 yıldır Akmeşe’de güzel işler yaptık. Bölgenin turizm merkezi olmasını istiyoruz. Bölgedeki görüntü kirliliği oluşturan binaları kamulaştırıp yıktık. Işık çeşmesini restore ettirdik. Belediyenin hizmet birimini kurduk. Meydan yaptık. İzmit merkez için ne düşünüyorsak Akmeşe için de onu düşündük” dedi.

 

AKMEŞE ZENGİNLEŞECEK

İZMEK kursları sayesinde kadınların meslek edindiklerini de ifade eden Doğan, “Yine kadınlarımız için fitness salonu açtık. Bunlar Akmeşe için yapılanların sadece başlangıcı. Yeni dönemde beldemiz bir yıldız gibi parlayacak. Hizmet yaparken parti ayrımı yapmıyoruz. Sizlerden, kentinize değer veren ve hizmet edenlere destek olmanızı istiyorum. Akmeşe turizmle kalkınan ve zenginleşen bir belde olacak” dedi.

 

DOĞAL GAZ GELECEK

Öte yandan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, İzmit-Akmeşe yolunun duble yol olacağını ve bölgeye doğalgazın geleceğini söyledi. Konuşmaların ardından açılışlar gerçekleştirildi. Açılışı yapılan 2 katlı mahalle konağı 500 metrekare kapalı alana sahip. Konakta 2 adet  muhtarlık odası, emekli odası, belediye hizmet birimi, fatura ödeme merkezi, PTT birimi, fitness salonu, itfaiye birimi gibi yerler bulunuyor. Yine mahalle konağının hemen yanında kapalı pazar alanı bulunuyor. Pazar alanında aynı zamanda düğün, nişan gibi sosyal etkinlikler yapılacağı öğrenildi.

08 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR