Hizmet-İş İzmit’te örgütlendi

Gerçekleşen toplantıya Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcıları Av. Hüseyin Öz, Halil Özdemir, Mehmet Keskin, Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ile şube yö...

BÜYÜT

Gerçekleşen toplantıya Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcıları Av. Hüseyin Öz, Halil Özdemir, Mehmet Keskin, Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ile şube yöneticileri katıldı.

 

GENEL-İŞ’E ÇATTI

Toplantıda konuşan şube başkanı İdris Ersoy, “İzmit Belediyesi’nde örgütlenme çalışmalarımızı tamamladık. Bu sefer başarıya ulaştık. İşçi kardeşlerimiz Genel-İş’in yaptığı sözleşme ve çalışma hayatındaki yanlışlıkları sonucu istifa ederek saflarımıza katıldılar. Ancak o sendikanın şube başkanı başarısızlıklarını çamur atarak örtmeye çalışıyor. Fakat eski başkanlarının bile bizim yanımızda olması her şeyi gösteriyor” dedi.

 

“FARKI KAPATACAĞIZ”

Güneydoğu’daki bir siyasi partinin tüm belediyelerinde sadece Genel-İş’in var olduğunu dile getiren Ersoy, “Hizmet-İş başta olmak üzere diğer sendikalar antidemokratik yoldan tavsiye edildi. Sağa sola çamur atacağınıza kendi uygulamalarınıza bir bakın. Sözleşmelerde hak kaybı olacağını ifade edenlere de şunu söylüyoruz. Belediyemizdeki çalışanların düşük yevmiyelerini de zamanla biz düzelteceğiz. İşçinin bu zararının sebebi de Genel-İş’in acemilikleridir” diye konuştu.

21 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR