Kocaeli Valiliği Somali için kolları sıvadı

Somali’de yaşanan açlık sonrasında ülke genelinde olduğu gibi kentimiz de yardım kampanyası başlatılıyor. Kocaeli’nin keni potansiyelini görmek için a...

BÜYÜT

Somali’de yaşanan açlık sonrasında ülke genelinde olduğu gibi kentimiz de yardım kampanyası başlatılıyor. Kocaeli’nin keni potansiyelini görmek için ayrı bir hesapta toplanacak olan yardım Başbakanlık hesabına aktarılacak. Yardımlar nakti yapılabilecek.

Somali’de yaşanan açlığa çözüm bulmak için Kocaeli Valiliği tarafından kent genelinde yardım kampanyası başlatılıyor. Bu yardım kapmayasında kentin gücü görülmüş olacak. Valilik tarafından organize edilen yardım kampanyasına Kent Konseyi, Siyasi Parti Temsilcileri, STK’lar ve birçok kurum kuruluşu tarafından da destek veriliyor. Parti binasında yapılan İcra Kurulu Toplantısı öncesinde kampanya hakkında bilgilendirmede bulunan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “Somali konusunda Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile gereken görüşmeyi yaptım. Yapılan görüşmede parti il başkanlarımızın olumlu görüşlerini kendisine ilettik. Somali’ye insanlık adına sahip çıkan il başkanlarımızı tebrik ediyorum. İstenildiği zaman birlik ve beraberliğin nasıl olduğunu gösteriyoruz. Bu yardımlar en kısa zamanda yerine ulaşacaktır. Valilik bünyesinde oluşturulan Kent Konseyi üzerinden banka hesaplarına para aktarılacaktır.
Bütün halkımıza sesleniyoruz. Herkesin bu kampanyaya destek bekliyoruz. Kocaeli kendisine yakışır yardımı gönderecektir. Rakamın büyük olacağını düşünüyorum Teşkilatımızın bütün kademleri az olsun çok olsun önemli değil. Fitre, zekatlar toplanarak yardımlar yapılacak. Ayni yardım değil nakti yardım yapılacaktır. Başbakanlık tarafından genelge gelmiştir. Valiliğimiz öncülüğünde yardım yapılacaktır. Yardımların bankaya yatırılmasından tarafız. Herkesin destek olması önemlidir. GSM şirketleriyle bizim bağlantımız olmayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bağlantımız var. Kentimizde bulunan bütün bankalarla görüşülmektedir. Bizde İlçe Gençlik Kolları kongrelerimiz iftarlı yapılıyordu bunlar iptal edilmiştir. Bu iftar için ayrılan ödenek Somali’ye gönderilecektir” dedi.

KONGRELER DEVAM
Gençlik kollarının kongrelerinin devam ettiğini belirten Civelek “4 ilçenin kongresi kaldı. Kurumsal bir yapıya sahibiz. Siyasi ve hukuk işleri başkanı vekalet edecektir. 10 Ağustos Çarşamba günü AKP İl Başkanları toplantısına İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu katılacak. 14 Ağustos hakkında gereken açıklama yapılacaktır. Kuruluşumuzda iftar ve MEB Ömer Dinçer katılacaktır. Ramazan programları devam etmektedir.

UMREYE GİTTİ
Öte yandan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Umre’ye gittiği öğrenildi. Saat 15.00 sularından evinden ayrılan Civelek, beraberinde eşi ve çocuklarıyla İstanbul’a geçti. Burada havaalanında iftar yaptıktan sonra saat 23.05 uçağı ile kutsal topraklara gittiler. Arife gecesi 19.30’da İstanbul’a gelecek olan Civelek, bayram namazını kıldıktan sonra Ramazan Bayramlaşmasına geçecek.

08 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR