Ayyıldız, memur zammını eleştirdi

Toplu sözleşme sürecinin kötü yönetildiğini belirten Sami Ayyıldız, “ Görüşmeler başlamadan önce yetkili sendikaları defalarca uyardık. 2014-2015 yıl...

Toplu sözleşme sürecinin kötü yönetildiğini belirten Sami Ayyıldız, “ Görüşmeler başlamadan önce yetkili sendikaları defalarca uyardık. 2014-2015 yılında yaşanan kayıplar için revize toplu sözleşme imzalanmadan ve hükümetin 2016-2017 yılları için öngördüğü hedeflenen enflasyon rakamlarının görüşme masasını kısıtlamayacağı, Hükümet tarafından kamuoyuna açıklanmadan toplu sözleşme masasına oturmayın Uyarımızı dinlemediler”dedi.

 

“HÜSRANLA SONUÇLANDI”

“Doların süratle yükseldiği, beklenen enflasyonun hedeflenen enflasyonun iki katına çıkacağının anlaşıldığı bir dönemde 2016 yılı için yüzde 6 + 5 artış, beklenen enflasyon oranını bile karşılamaktan uzaktır” diyen Ayyıldız, “ Memurlar her yıl Mayıs ayından itibaren yüzde 15’lik vergi diliminden yüzde 20’lik vergi dilimi geçilmesi nedeniyle doğacak ek kayıplar hatırlanmamıştır. 2016 Ocak ayında vergilere yapılacak asgari yüzde 12’lik artışın getireceği yükün memurlara yansıması da hesaba katılmamıştır. Sonuçta dağ yine fare doğurmuştur. Toplu sözleşme görüşmeleri bir kez daha hüsranla sonuçlanmıştır” dedi.

24 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Hasan CAVLAK - Dağ fare doğursaydı, iyiydi. Onu bile doğuramadı. Yine satıldık. Ve bu akılla satılmaya devam ederiz. Memurlar şahsi çıkarlarını düşünmeye devam ettiği sürece bu film değişmez.

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 11:56
03

Ankaralı - Sayın Başkanım Memursenin memura faydasından çok zararı var.Her sene düşük zamma imza atıyor.Seneye yetkili Bağımsız Sağlıksen olur İnşallah.

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 11:56
02

memur - Sendikacılık öyledir ki, hak almak için hak etmek lazım, vesselam.Bunlardan adam olmaz, sendikacı hiç olmaz.2 yıl önce 123 TL seyyanen zam aldılar, tarihi başarı diye sundular.Şimdi taban aylığa 5 Kuruş alamadılar yine tarihi başarı diyorlar. Bir türlü ortayı bulamadılar.Hani ekonomik büyümeden pay istiyordunuz, hani refah payı verilmeli diyordunuz.

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 11:56
01

Şinasi SARI - Başkanımızın tespitlerine aynen katılıyorum bir önceki toplu sözleşmedeki kayıplarımızın telefisinin esamesi bile okunmadı.Her toplu sözleşmede kazanım yerine elimizde olanları da kaybederek sonunda sıfırı tüketeceğiz.

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 11:56
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR