Karaosmanoğlu, Hizmet-İş’e gitti DİSK’i eleştirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Hizmet- İş’e yaptığı ziyarette DİSK’e sert eleştiriler yöneltti. DİSK’in eski Yalakdere Belediyesi’n...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Hizmet- İş’e yaptığı ziyarette DİSK’e sert eleştiriler yöneltti. DİSK’in eski Yalakdere Belediyesi’nde örgütlenmesini eleştiren Karaosmanoğlu “İnsanlar maaş alamıyordu. Burada örgütlenmek ayıptır” dedi.

Hizmet-İş Sendikası 1 ve 2 No’lu Şubeleri’ne kongre sürecinden sonra ilk ziyaretini gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu belediyelerin birleşmesindeki faydalardan bahsetti. Eski Yalakdere Belediyesi ve belediyedeki DİSK örgütlenmesi hakkında sert açıklamalarda bulunan Karaosmanoğlu şu ifadeleri kullandı “Eskiden belediyelerimiz maaşlarını ödeyemiyorlardı. Belediye başkanları kendileri arasında ben maaşlarımı ödüyorum diyerek hava atarlardı. Belediyelerin birleşmesi çok faydalı oldu.

‘BURADA ÖRGÜTLENMEK AYIPTIR’
Bir Yalakdere beldemiz vardı mesela şuanda belde bile değil. Bin 200 vatandaşımız yaşıyor burada. Buradaki belediyede işçiler maaşlarını alamıyorlardı. Birkaç yıllık birikmiş maaşı olanlar vardı. DİSK buradaki yetkili sendikaydı. Şimdi böyle bir yerde örgütlenmek ayıptır. Ortada maaş yok. Sendika burada sendikacılığını yapıyordu. Faaliyetlerini sürdürüyordu ancak belediye maaş veremiyordu. Bu belediyeler iyi ki kapatıldı. Böylece büyük bir kangren ortadan kalkmış oldu.” Ziyareti sırasında Hizmet-İş’in faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Karaosmanoğlu’na sendika başkanları İdris Ersoy ve İrfan Gün teşekkürlerini iletti.

08 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR