Bayrak: Kentsel dönüşüm konusu yerel idarecilerin beceriksizliğidir

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak; Meclis Üyeleri Ali Uçar, Zeki Özçelik, Necati Apaydın ve ilçe yöneticileriyle birlikte Emek ve İn...

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak; Meclis Üyeleri Ali Uçar, Zeki Özçelik, Necati Apaydın ve ilçe yöneticileriyle birlikte Emek ve İnönü Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Derneği’ni ziyaret etti. Derneğin amacının mahalle sakinlerinin haklarını korunmak olduğunu ve kurulduğu günden bugüne çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Bayrak, “Bunca zaman geçmesine rağmen kentsel dönüşüm konusunun halkın lehine bir sonuç alınmaması yerel idarecilerin beceriksizliğidir” dedi.

 

BAYRAK, ALIN TERİ GASP EDİLEMEZ

Emek ve İnönü Mahallelerinde son birkaç yıldır süre gelen bu sıkıntının çözüme kavuşması için idarecilerin, halkın lehine yönelik düşünmesi gerektiğini belirten Bayrak, geçen süre zarfından bölge halkının bu konudan dolayı çok ciddi derecede maddi ve manevi açıdan da yıpratıldığını ifade etti. Halkın dişiyle tırnağıyla yıllarca çalışarak alın teriyle elde ettiği kazanımların ellerinden alınmasına asla müsaade etmeyeceklerini de belirten Bayrak, kim ne derse desin şartların halkın lehine olduğunu, sürecin hukuk çerçevesinde soğukkanlılıkla devam ettirilerek halkın lehine bir kararla sonuçlanacağını söyledi. Çayırova Belediyesi’ni yöneten idarecileri halkın menfaatini düşünmedikleri için zaman zaman kanunları da hiçe sayarak aynı zamanda hukuka aykırı da iş yaptıklarını belirten Bayrak, geçmiş dönemde halkın menfaatine ters düşen ve hukuka aykırı birçok konuyu yargıya taşıyarak yanlıştan döndürdüklerini belirtti.

 

BU NEYİN HESABI VE PROJESİ

Halkın seçtiği idarecilerin halkın talebine cevap vermediğini belirterek sitemini dile getiren Dernek Başkanı Murat Koca, “Belediye başkanı ve iktidar partisi ilçe başkanı da dahil olmak üzere bire bir görüşmelerimizde herkes bize haklısınız, halkın lehine yönelik bir an önce karar alınması gerektiğini söylüyorlar ama bizimle ayrıldıktan sonra tamamen farklı söylemlerde bulunuyorlar. Bu samimiyetsiz bir yaklaşımdır. Belediye Başkanı Şevki Demirci biz projeyi gördük çok güzel fakat halk istemezse bu proje yapılmaz diyor işte bizde halk olarak buradan sesleniyoruz: ‘Halk bu projeyi istemiyor’ siz hangi halktan bahsediyorsunuz. Kapalı kapılar arkasında, derneğin açtığı karşı davayı kaybetseler bile vatandaşla tek tek konuşarak ikna etmeye çalışacaklarını söylüyorlar.  Bu neyin hesabı ve projesi” diyerek yetkilileri ilgili olmaya davet etti. Koca, son olarak tek isteklerinin yıllardır huzurla yaşadıkları evlerinde yine aynı şekilde yaşamak olduğunu ifade etti.

25 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR