Roman televizyonu açılıyor

İzmit Serdar Mahallesi Roman Turizm Kültür ve Sanat Etkinlikleri Dayanışma Derneği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ortaklığında, İçişleri Ba...

İzmit Serdar Mahallesi Roman Turizm Kültür ve Sanat Etkinlikleri Dayanışma Derneği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ortaklığında, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın destekleri ile başlatılan “Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor” projesi kapsamında Roman vatandaşlara eğitim verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından proje aşamasında destek sağlanan eğitim, fuar içerisindeki Sivil Toplum Merkezi(STM)’nde yapıldı.

 

ROMAN VATANDAŞLARA EĞİTİM VERİLDİ

İzmit Serdar Mahallesi Roman Derneği’nce "Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor" projesiyle Roman çocukların erken yaşta evlenmelerinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Erken yaşta evliliği önlemek amacıyla Roman gençlerini bilinçlendirmeyi amaçlayan proje kapsamında, STM’de eğitim verildi. Eğitim sosyolog Elin Şehnaz Uysal ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sosyolog Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan tarafından verildi.

 

ROMAN TELEVİZYONU AÇILIYOR

“Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor" projesi eğitimine Roman Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, İzmit Roman Federasyonu Başkanı Ergün Akbulut, Tüm Roman Derneği Başkanı Musa Şirin, Kocaeli Romanlara Hizmet Derneği Başkanı Hasan Şirin ve roman vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Roman Federasyonu Başkanı Çokyaşar, ‘’Romanlar rol model olmaya devam ediyor’’ diyerek, Roman Televizyonun yakın bir zamanda yayın hayatına başlayacağının müjdesini verdi. ‘’Romanların yüzünü Roman TV’den anlatacağız’’ diyen Çokyaşar, erken yaşta evliliklerin çocukların eğitimini engellediğini, bunun önüne geçilmesi için de bu projenin hayata geçirildiğini belirtti.

16 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR