2015 ANKOS Bölge Toplantısı Kocaeli'de yapılacak

Toplantıya 70 Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanları, çalışanları ile ANKOS yöneticileri katılacaktır. Bölge toplantısı, Kocaeli...

Toplantıya 70 Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanları, çalışanları ile ANKOS yöneticileri katılacaktır.

Bölge toplantısı, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü'nun katkı ve destekleriyle, Kocaeli Üniversitesi ve Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) işbirliği ile düzenlenmiştir.

"Toplantının amacı, akademik kütüphanelerde görev yapan yöneticilerin, elektronik kaynaklar konusundaki mesleki bilgi ve tecrübelerini arttırmak, bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak, yeni işbirliği ve ortak çalışma alanları oluşturmak, profesyonel iletişim ve işbirliğini arttırmaktır.”

Toplantıda ANKOS'un yapısı, işleyişi, etkinlikleri ile Konsorsiyum Dünyası, Konsorsiyum Pazarlık Süreci, ve Paylaşım Modelleri, Elektronik Kaynakların Seçimi, Değerlendirilmesi ve Kullanım İstatistikleri, Kamu Üniversitelerinde Kütüphane Bütçeleri, Elektronik Kaynakların Ödeme Süreçleri, Türkiye'de Bilimsel Bilgiye Erişimin Bibliyometrik Analiz Yönünden Değerlendirilmesi, hususlarında konu uzmanları tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

03 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR