AKP’de adaylar 3’e inecek

AKP İl Başkan adaylarının Ankara’da yaptığı toplantıdan aday sayısının 3’e indirilmesi kararı çıktı.AKP İl Başkan adayları Mehmet Uzunoğlu, Mahmut Civ...

BÜYÜT

AKP İl Başkan adaylarının Ankara’da yaptığı toplantıdan aday sayısının 3’e indirilmesi kararı çıktı.

AKP İl Başkan adayları Mehmet Uzunoğlu, Mahmut Civelek, Av. Halit Çokan, Hüseyin Yusuf ve milletvekili aday adayı İlyas Şeker, önceki gün parti genel merkezine çağrılmış, Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem ile görüşmüştü. Milletvekili adaylığına hazırlanan İlyas Şeker’in de parti merkezine çağrılması Şeker il başkanı olacak yorumlarına neden olmuştu. Genel merkeze çağrılan başkan adaylarından aldığımız bilgiye göre aday sayısı 3’e düşürülürken, son karar Başbakan Recep Tayip Erdoğan’la yapılacak görüşmede verilecek.

DEĞERLENDİRME YAPILACAK
Konuyla ilgili açıklama yapan AKP İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu, “Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem kentimizden il başkanlığına aday olan arkadaşları görmek istediğini bizlere bildirdi. Bilerde hep birlikte Ankara’ya gittik. 2011 genel seçimleri öncesinde 39 il başkanımız görevlerinden ayrıldı. Bunun içinde atamaların süresi uzadı. Ankara’da teşkilat başkanımız ile birebir görüşme yaptık. Büyükşehir olduğumuzdan Başbakanımız adaylarla görüşmek istedi. Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem’in başkanlığında oluşturulan komisyon içerisinde başkan adayları için gereken değerlendirme yapılacak. Ardından adayların sayısı 3’e indirilecek. Ardından gereken karar verilecektir” dedi.

HABER BEKLİYORLAR
Başkan adayı Mahmut Civelek ise görüşmede kişileri yakından tanımak için sorular yöneltildiğini belirterek, komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonrası aday sayısının 3’e düşürüleceğini söyledi. Av. Halit Çokan ise görüşmeye toplu olarak yaptıklarını söyleyerek, Başbakan ile görüşmelerinin Ankara’da yaşanan patlama nedeniyle ertelendiğini belirtti. Başkan adayı Hüseyin Yusuf ise Ankara’dan haber beklediklerini, telefon gelir gelmez yeniden Ankara’ya gideceklerini söyledi. Milletvekili aday adaylığını açıklayan ancak il başkanlığı için Ankara’ya çağrılan İlyas Şeker ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

04 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR