Proje tanıtımı 16 Şubat’ta

  CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım haftalık basın açıklamasında 2008’de Alikahya’da meydana gelen doğalgaz patlamasında yaralanan Osman Daşgın’ı...

BÜYÜT

 

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım haftalık basın açıklamasında 2008’de Alikahya’da meydana gelen doğalgaz patlamasında yaralanan Osman Daşgın’ın mağduriyetini dile getirdi. Hyundai’de çalışan Daşgın, belediyeye davayı açtıktan 11 gün sonra işten çıkarıldığını söyledi.

 

ARSIZCA YÖNETİM ANLAYIŞI

Kente dair açıklamalarda bulunan Selman Yıldırım, İzmit ve Kocaeli üzerinde sıkıntılar yaşandığını ve hayalindeki kentin bu şekilde olmadığını söyledi. Yıldırım, “Belediye başkanı kendi oğluna özel imar düzenlemesi yapıyor. Böyle arsızca yönetim anlayışını düzeltmekte zaman harcayacağımızı net bir şekilde görebiliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

16 ŞUBAT PROJE TANITIMI

Belediye başkan adayları gibi meclis üyelerinin de belirlemesini İzmit Lisesi’nde yapmak istediklerini söyleyen Yıldırım, valiliğe konu hakkında yazı yazdıklarını ve cevap beklediklerini ifade etti. CHP İzmit ilçenin projelerinin açıklanacağı tarihi söyleyen Yıldırım, “16 Şubat Cuma günü Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 5 yıl boyunca gerçekleştireceğimiz projelerin tanıtımını yapacağız” dedi.

 

BELEDİYENİN ARACINI

DEVREDİYORLAR

Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hizmeti veren ilimizdeki kooperatiflere, toplam 60 adet yeni, modern otobüs aldırmıştı. 141 No’lu Gebze-İzmit, 10 No’lu Körfez, SS Öz Darıcalılar, 164 No’lu Gebze, 41 No’lu Gölcük, 2 No’lu Karamürsel ve 39 No’lu Değirmendere kooperatifleri tarafından alınan otobüsler hakkında yorum yapan Yıldırım, “Bu otobüsler belediyenin malı değil. Fakat öyle gösterildiler. Büyükşehir tamamına bütçe ayırmamış. Belediye otobüslerini kaldırıyorlar. CHP iktidarında yeni belediye otobüsünün alınmasına karşıyım. En uç noktadan diğer yönlere tramvay yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

DOĞALGAZ MAĞDURU

İŞTEN ÇIKARILDI

Öte yandan Yıldırım’ın bir diğer gündemi ise belediyeye açtığı tazminat davası sonrasında işten çıkarılan Osman Daşgın’ın durumuydu. 2008 yılında Alikahya’da yaşanan ve üç kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz patlamasını burun kırığı ile atlatan bölge sakinlerinden Osman Daşgın’ın işinden atıldığı belirtildi. Kurum hakkında dava açtıktan 11 gün sonra Hyundai’deki işinden çıkarıldığını belirten Daşgın, fabrika yöneticilerine sebebini sorduğunda ise “Bizim elimizde olan bir şey değil” cevabıyla karşılaştığını ifade etti.

 

YARGILAMA ADİL DEĞİL

Yargılamanın adil olmadığını savunan Daşgın, “Bizi bu noktaya getirenler adil yargılanmıyor. Bu ülkede tesadüfen yaşıyoruz” dedi. Savcının kendisine hayatta kaldığı için ‘şükret’ dediğini de iddia eden Daşgın, “Savcılık şükür makamı mı? Ölenlerin aileleri AKP üyesi olduğu için ‘Allah’tan geliyor’ diyorlar. Bu olay neden başka ülkede olmadı da burada oldu” dedi. İlk tazminat davasını kendisinin açtığını söyleyen Daşgın olayın maddi tarafında olmadığını da vurguladı.

28 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR