Kazım Dinç’ten kurtuluş reçetesi

Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç, DP İl Başkanı Sinan Saral’a hayırlı olsun ziyaretinde DP’nin adamcılıktan vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Dinç aktif si...

BÜYÜT

Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç, DP İl Başkanı Sinan Saral’a hayırlı olsun ziyaretinde DP’nin adamcılıktan vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Dinç aktif siyaseti bıraktığını, ilerleyen zamanlarda neyin ne olacağını kestiremediğini söyledi.
 
‘DP ÖZÜNE DÖNMELİ’
DP’nin yeniden Türk siyasetine kazandırılması gerektiğine vurgu yapan Dinç, “DP, gerçek sahiplerine dönmeli. Partinin içerisinden çıkmış, misyonunu bilen, DP’yi en iyi şekilde yukarılara taşıyabilecek isimlere ihtiyaç var. Heyecan başlatmak gerek. Aksi takdirde tarih sayfalarında yer almak icap eder” dedi.
 
‘SARAL İÇİN ÇABA HARCADIM’
DP İl Başkanı Sinan Saral’a da övgüler yağdıran Dinç, “Kendisinin bu göreve gelmesi için büyük çaba sarf ettim. Bundan sonra görevini başarıyla yerine getirecektir” dedi. DP’den ayrıldığına dair iddialar ortaya atanlara da sitemde bulunan Dinç, “DP’den başka bir partiye gitmedim, sadece aktif siyaseti bıraktım. Ama bu iddiaları ortaya atanlar bugün yok” dedi.
 
‘DP, ADAM HARCIYOR’
DP’nin ayağa kalkması için bazı tavsiyelerde bulunan Dinç, “DP’yi sırtında taşıyacak bir lider bulunmalı. DP içerisinde çok kolay adam harcanıyor, bundan vazgeçilmeli”
 
‘ADAMCILIK YAPILIYOR’
Saral’a il bazında da tavsiyelerde bulunan Dinç, “Bu partinin en büyük handikaplarından biri adamcılıktır. Bu bizim siyasi partilerimizde genellikle olan bir durumdur. Bugünlerde CHP’de de adamcılık yapıldığını görüyoruz. Bunlar yanlış” diye ekledi.

18 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR