Delege listesine isim veremeyen ilçe başkanları tepki gösterdi

Listelerinde mutlaka kendi ilçelerinden de isim bulunması gerektiğini dile getiren Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol, Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Y...

Listelerinde mutlaka kendi ilçelerinden de isim bulunması gerektiğini dile getiren Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol, Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ve Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, bu durumla ilgili olarak Cengiz Sarıbay’ı kendilerine hedef seçtiler. En sert çıkışı ise Şinasi Yazar yaptı.

 

Şenol: Listede olmak isterdik

recep-006.jpg

“İl kongresinde başkan seçilen Cengiz Sarıbay tarafından hazırlanan yönetim kurulu ve kurultay delegesi listesinde ilçemizden alınan kimse yok. Gönül isterdi ki bizden de birileri listede yer alsın. Kongre partimize ve ilimize hayırlı olsun. Partimiz için elimizden geleni yapacağız.”

 

 

Şinasi Yazar: İzmit ve Gebze’nin yüzünden

sinasi-001.jpg

“İl başkanıyla ilgili bir sıkıntım yok. Doğru isim olduğunu düşünüyorum. Ancak il yönetimi ve kurultay delegasyonunu belilerken biraz duygusal davrandı, sağlıklı karar veremedi. Partimizi Kocaeli’de toparlayacaklarına inanıyorum. CHP il kurultayında biz biraz mağdur olduk. Başkanımızın takdiri bu, fakat hata yaptığını düşünüyorum. Bu hataya da diğer ilçe başkanlarının çok fazla diretmesinden dolayı düştüğünü tahmin ediyorum. İzmit ve Gebze ilçeleri sürece çok müdahil oldu. Başkan da hatasını fark etti, ama geç kaldı. Karamürsel olarak gönlümüzü alma şeklini kendisine bildireceğiz. Bir fatura çıkaracağız kendisine.”

 

Aydemir: Doğal karşıladık

kerem.jpg

“Yönetim kurulu ve kurultay delege listesine ilçemizden giren bir isim yok. Ama bizim girmememizin nedenleri arasında ilçe seçimi sonrası yaptığımız itirazlar olabilir. Bu gibi yerlere seçim yapılırken ilçenin üye sayısı da baz alınıyor. Ben nedenleri ona bağlıyorum ve doğal karşılıyorum. 12 ilçe ve 22 kurultay delegesi var. Haliyle dağılım yapmak kolay olmuyor. Daha sakin bir kongre olabilirdi. Bize düşen görev sokağa çıkıp partimizi anlatmak, üye sayımızı ve oyumuzu artırmak.”

 

Keskin: Sarıbay’ın istediği oldu

kes-003.jpg

“İl yönetimine ve kurultay delegesine Başiskele’den alınan olmadı. İl başkanımız Cengiz Sarıbay tarafından baktığımızda olması gereken oldu. Normal süreç gerçekleşti. Onun dışında yorum yapmak istemiyorum. Belki daha sonra bu konuları konuşuruz.”

28 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR