KOTO’dan Şengöz’le ilgili açıklama

KOTO, vergi mükellefi olmadığı gerekçesiyle KOTO Yönetim Kurulu üyeliğinde çıkarılan Tuncay Şengöz’le ilgili basın bildirisi yayınladı. Durumun Şengö...

KOTO, vergi mükellefi olmadığı gerekçesiyle KOTO Yönetim Kurulu üyeliğinde çıkarılan Tuncay Şengöz’le ilgili basın bildirisi yayınladı. Durumun Şengöz’ün bilgisi dâhilinde ve odanın kurumsal işleyişine uygun olarak yasal mevzuat çerçevesinde yerine getirildiği kamuoyuna sunan KOTO, Şengöz’ün vergi mükellefi olmadığı yönünde odaya bilgilendirme yapıldığını belirtti.


LİSTELER ONAYLANMIŞTI

KOTO’nun açıklamasında, “Daha önce de kamuoyu ile paylaşılan yönetim kurulu üyemiz olan Sn. Tuncay Şengöz'ün oda organlarındaki görevlerinin kendiliğinden sona ermesi hususunda, yeniden kamuoyunu bilgilendirme gereği hâsıl olmuştur. Buna göre; bizden önceki yönetimin iş başında olduğu ve odamız seçimlerinin yapıldığı 11.06.2013 tarihinin hemen öncesinde, Sn. Tuncay Şengöz'ün de adının yer aldığı seçmen listeleri askıya çıkartılmış ve askı süresi bitiminde ilçe seçim kurulunca bu listeler onaylanmıştır.


DİLEKÇE İLE İHBAR EDİLDİ

Bunun ardından Sn. Tuncay Şengöz'ün, seçimlere katılabilmesi ancak mümkün olabilmiştir. Ancak Sn. Şengöz'ün, ne bu tarih öncesinde ne de sonrasında, seçme ve seçilme yeterliliğine ilişkin durumunda meydana gelen değişikliğe ilişkin odamıza resmi herhangi bir bildirimde bulunmadığı özellikle belirtilmelidir. Öte yandan, Sn. Şengöz'ün vergi mükellefi olmadığı, bundan dolayı oda organlarındaki görevlerinden düşürülmesi gerektiği, geçen ay içerisinde odamıza gönderilen bir dilekçe ile ihbar edilmiştir.


HÜKÜMLER DOĞRULTUSUNDA

Bunun üzerine yasal prosedürler gereği ilgilinin durumu Vergi Dairesi Başkanlığı'na sorulmuş, alınan cevabi yazıda; seçimler döneminde Sn. Şengöz'ün vergi mükellefi olmadığı odamıza resmi olarak bildirilmiştir. Bahse konu yazıya istinaden Genel Sekreterliğimizce yapılan tespit ve hukuk müşavirimizin de mütalaası ile Sn. Şengöz'ün Odamız organlarındaki görevlerinin, 5174 sayılı yasanın 83. maddesi ile bağlı Yönetmeliğin 6. maddesindeki hükümler doğrultusunda, seçme ve seçilme yeterliliğine sahip olmamasına binaen kendiliğinden sonra erdiği hususu, mevzuata uygun olarak Genel Sekreterliğimiz tarafından kendisine tebliğ edilmiştir.”

24 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İşçi - Tuncayın kotodan aldığı paraları geri alacakmısınız? onları da açıklayın !

Yanıtla . 0Beğen 24 Ağustos 15:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR