“4+4+4 ile gericileştiriliyoruz”

  Eğitim-İş Kocaeli Şubesi, 2013-2014 Öğretim Yılı Değerlendirme Raporu’nu, düzenlenen basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Eğitim sistemindeki çarp...

BÜYÜT

 

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi, 2013-2014 Öğretim Yılı Değerlendirme Raporu’nu, düzenlenen basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Eğitim sistemindeki çarpıklıklara değinen Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Eğitim-İş olarak çocukların geleceklerinin karartılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

“ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE BASKI”

Açıklamayı Eğitim-İş Kocaeli Şubesi adına okuyan Şener, “Eğitim biliminin en temel ilkelerine aykırı düzenlemelerde ısrarını sürdüren MEB, çocuklarımızın geleceği ile oynamaktadır” dedi. Türkiye’de başta eğitim hakkı olmak üzere, en temel hak ve özgürlüklerin yok sayıldığını vurgulayan Şener, özellikle Gezi Eylemleri ile birlikte öğrenci ve öğretmenler üzerinde baskı oluşturulduğunu dile getirerek, eyleme katılan birçok öğrenci ve öğretmen hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

“4+4+4 ‘ÜN YIKICI SONUÇLARI”

Bilal Şener, “Okulların fiziki altyapı sorunlarını gidermeye yönelik hiçbir çalışma yapılmamıştır” dedi. 4+4+4 sistemi ile eğitimin gericileştirilerek, çocuklara kaderci ve itaat etme kültürü aşılandığını dile getiren Şener, “Cumhuriyet’in temellerinden biri olan ‘Öğretim Birliği’ ortadan kaldırılarak, Osmanlı’nın yıkılış sürecinin nedenlerinden biri olan iki başlı eğitim yerleştirilmeye çalışılmaktadır” şeklinde konuştu.

“EĞİTİM ENKAZ HALİNDE”

Şener ,“Her geçen gün içten içe çürüyerek bir enkaz haline getirilmiş eğitim sistemimizin yıllar içinde birikerek artan yapısal sorunları, geçici, günübirlik politikalarla geçiştirilmiş ya da çözümsüz kalmıştır” dedi. Şener, sözlerini şöyle tamamladı: “Eğitim-İş olarak, çocuk ve gençlerimizin, geleceğimizin siyasi iktidarın yarattığı enkazın altında yok olmaması için acil adımlar atılması zorunluluğunu bir kez daha belirtiyor, parasız, bilimsel, demokratik ve laik eğitimin tüm yurttaşlar için ayrım gözetmeksizin hayata geçirilmesini istiyoruz. Eğitim emekçileri, emperyalizmin ve onun işbirlikçisi siyasi iktidarın, çocuklarımızın geleceğini karatmasına izin vermeyecektir.” 

24 Ocak 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR