Kartepe’de öncelik halk sağlığı

Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda işi ile uğraşan iş kollarından lokantaları da mercek altına alan zabıta ekipleri yaptığı denetimlerle vatan...

BÜYÜT

Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda işi ile uğraşan iş kollarından lokantaları da mercek altına alan zabıta ekipleri yaptığı denetimlerle vatandaşların sağlıklı yiyeceklere ulaşmasını sağlıyor.

 

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede gıda üretimi ve satışının yapıldığı lokanta ve benzeri işletmelerde, işletmelerin genel temizliği, hijyen kurallarına uygunluğunu, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, mutfak havalandırmasının yeterliliği, atık yağ sözleşmesinin varlığı, işyeri açma ruhsatı ve çalışma ruhsatı, çalışan personelin kıyafetleri ve hijyen eğitim sertifikaları gibi konularda denetim ve kontrollerde bulundu.

 

Gıda maddelerinin tüketicilere üretimden sofraya gelinceye kadar en sıhhi ortamlarda hazırlanıp sunulması gerektiğini belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “İlçemizde faaliyet gösteren lokanta ve benzeri işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerimiz periyodik şekilde sürmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışı yapılmamasını sağlamaktayız. Bu konuda esnafımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle izin verilmeyecektir” dedi.

22 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR