Marmaray 2013 Sonunda Tamamlanıyor

Binali Yıldırım, "Marmaray projesi devam ediyor, 2013'ün sonunda tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldı...

BÜYÜT

Binali Yıldırım, "Marmaray projesi devam ediyor, 2013'ün sonunda tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray Projesi'nin devam ettiğini belirterek, "Marmaray projesi devam ediyor, 2013'ün sonunda tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Fuar Merkezi'nde açılışını yaptığı "2. Avrasya Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı" sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Marmaray Projesi'nin devam ettiğini ifade eden Bakan Yıldırım, "Marmaray projesi devam ediyor, 2013'ün sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Şu anda biliyorsunuz ray döşeme işlemleri sürüyor. İnşallah Marmaray'da tren seferinin yürüdüğünü göreceğiz" diye konuştu.

Bakan Yıldırım Haydarpaşa'daki çalışmaların devam ettiğini ve bir sıkıntı olmadığını belirterek, "Bu yıl içerisinde oranın düzenlenmesi için yeniden ihaleye çıkmış olacağız. Yeni seferler konuldu, şu anda talebi karşılamada bir sıkıntı yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi karşılıklı seferler konuldu. Oradan ihtiyaç giderildi, Gebze ile İzmit körfezi arasındaki bölüm tamamen yeniden yapılacak. O yüzden hattın bir süre kapalı kalması gerekiyor.

Daha sonrada bu yıl içerisinde Gebze ile Haydarpaşa arasını kapatacağız. Orada geçici süreyle kapalı kalmış olacak ama tabi Kartal-Kadıköy rayı sistemi açılacağı için bunun doğurduğu kapasite eksikliğini bu şekilde gidereceğiz" dedi.

08 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR