Körfez’e üniversite geliyor

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu,Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a yeni makamında ziyaret etti .Ziyaretin gündemind...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu,Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a yeni makamında ziyaret etti .Ziyaretin gündeminde Körfez’e gelecek Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu vardı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci ile birlikte Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı makamında ziyaret ederek uzun süre görüştüler. Başkan Pehlivan konuklarına öncelikle belediye binasını gezdirdi. Yeni belediye binasını çok beğenen Rektör Komsuoğlu “Çok güzel dizayn, iç açıcı bir mekan olmuş. Renkler,motifler son zamanlarda gördüğüm en güzel iç mekan düzenlemesi.” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE KONUŞULDU
Daha sonra makama geçen Rektör Komsuoğlu,yardımcısı Demirci ve Başkan Pehlivan Körfez’e gelecek üniversite ile ilgili görüştüler. Hereke’de Körfez Belediyesi tarafından yapımına başlanılan “Kocaeli Üniversitesi Hereke Sosyal Tesisi” projesinin de değerlendirildiği toplantının asıl gündemi Körfez’e açılacak Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu bölümü oldu.Körfez’e dört yıllık bir meslek yüksek okul kazandırmayı çok arzuladığını belirten Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan “Boşalttığımız belediye binasını üniversiteye tahsis ediyoruz.Süreç tamamlandığında ilçemize dört yıllık bir bölüm kazandırmış olacağız.” dedi.

SOSYAL TESİSLER
Hereke’de yapılacak sosyal tesisle ilgili “Kocaeli Üniversitesine yakışır bir bina yapacağız bunu ile ilgili ihaleyi yaptık” diye konuştu. Körfez Belediyesi Yarımca Merkez binasının Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu olarak kullanılması ile ilgili altyapı çalışmalarını başlattıklarını belirten Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu konuyu Yüksek Öğrenim Kurumuna bildirdiklerini söyleyerek sürecin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

30 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR