Kılıçdaroğlu’ndan Çetin ve Güneş’e veto

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) listesini açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK listesinde İzzet Çetin ve Hurşit...

BÜYÜT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) listesini açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK listesinde İzzet Çetin ve Hurşit Güneş yer almadı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) uzun süredir beklenen Merkez Yürütme Kurulu değişikliği dün öğle saatlerinde yapılan toplantıda gerçekleştirildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerden sonra kurmaylarını değiştirme kararı almıştı. Kılıçdaroğlı uzun süredir yeni MYK listesini oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyordu. Mevcut MYK listesinde yer alan Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş’in parti içerisinde büyük bir ağırlığa sahip olduğu konuşuluyor ve görevden alınmayacağı iddia ediliyordu.

GÜNEŞ OLDUKÇA NEŞELİYDİ
Gölcük’te önceki akşam düzenlenen anma programına katılan Hurşit Güneş neşeli tavırlarıyla dikkat çekmişti. Hurşit Güneş’le birlikte ilimize gelen genel sekreter Bihlun Tamaylıgil ise Güneş kadar rahat değildi. Oldukça düşünceli olduğu gözlenen Tamaylıgil yeni MYK listesinin açıklanmasıyla birlikte rahat bir nefes aldı. Tamaylıgil koltuğunu korurken, Hurşit Güneş’in MYK üyeliği düştü. Güneş artık sadece Kocaeli milletvekili olarak anılacak. Güneş’e tahsis edilen 06 CHP 003 plakalı araç da Güneş’ten alınacak.

YENİ MYK’DA GÜNEŞ VE ÇETİN YOK
15 genel başkan yardımcısının yer aldığı yeni MYK listesinde 1 genel sekreter var. Yeni listede Nihat Matkap, Gürsel Tekin'in yerine örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. 9 yeni isim MYK'ya girerken, Hurşit Güneş, İzzet Çetin, Süheyl Batum ve Osman Korutürk yenilenen MYK'da yer almadı. Güneş’in listede yer almamasında basında sık sık yer alan gaflarının etkili olduğu parti kulislerinde konuşulmaya başladı.

ÇETİN: NÖBET DEĞİŞİMİDİR
Eski Kocaeli Milletvekili İzzet Çetin görevden alınmasını değerlendirdi. Çetin yeni göreve seçilen arkadaşlara başarılar dilerken durumun bir nöbet değişimi olduğunu söyledi. Çetin “Bu bir nöbet değişimidir. Genel başkanın yetkisi dahilinde bir konudur. Genel başkanımız yetkisini kullanmıştır. Siyasi partilerde ve demokratik kuruluşlarda görev alan isimler ilelebet aynı görevi sürdüremezler. Bu da öyle bir nöbet değişimidir yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar dilerim” dedi. Hurşit Güneş ise toplantı sonrasında telefonlara çıkmamayı tercih etti. Güneş’in telefonlarına danışmanı çıktı.

MYK 9 YENİ İSİM
Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak, Faik Öztrak, Sancer Ayata, MYK’da yerini korudu. Bihlun Tamaygil genel sekreterlik görevinde kaldı. Nihat Matkap, Atilla Emek, Faruk Loğoğlu, Gökhan Günaydın yeni üyeler arasında. Yeni MYK'da Süheyl Batum, Sena Kaleli, Hurşit Güneş, İzzet Çetin, Engin Altay yok.
Gürsel Tekin: Basın ve propagandadan sorumlu olacak. Osman Korutürk görevini Faruk Laloğlu'na devretti. CHP örgütleri Nihat Matkap'a bağlandı
Kılıçdaroğlu'nun belirlediği MYK şu şekilde
1. Nihat Matkap- Örgütlenme ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

2. Erdoğan Toprak - İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

3. Atilla Emek - Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

4. Gürsel Tekin - Tanıtım, Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

5. Gökhan Günaydın - Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

6. Yakup Akkaya - İşçi Memur Sendikaları, Emekliler ve Emek Bürolarıyla Sendikaları, Meslek İşveren Kuruluşları ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

7. Faruk Loğoğlu - Dış İlişkiler ve Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

8. Birgül Ayman Güler – Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

9. M. Zeki Gündüz - Gençlik Örgütlenmesi ve Gençlik Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

10. Faik Öztrak - Ekonomik ve Mali Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

11. Ayten Kayalı - Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

12. Sencer Ayata - Ar-Ge BYKP'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

13. Perihan Sarı – Parti içi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

14. Mehmet Emrehan Halıcı - Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

15. Sezgin Tanrıkulu - İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

16. Bihlun Tamaylıgil - Genel Sekreter.

17 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR