MHP'de ihraç süreci başlıyor

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Suriyelilere TOKİ'den ev verileceği konusunda "Suriyelilere verilecek olan evlerin şehit ailelerine verilmesi için imza kamp...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Suriyelilere TOKİ'den ev verileceği konusunda "Suriyelilere verilecek olan evlerin şehit ailelerine verilmesi için imza kampanyası başlatıyoruz" ifadelerini kullanırken, sosyal medya üzerinden hakaretlerde bulunan kişiler hakkında disiplin sürecinin başlayacağını açıkladı. İhracı istenecek isimler arasında MHP’nin etkili isimlerinin de olması bekleniyor

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü dün partisinin il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştirdi. Genel ve yerel gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Ünlü konuşmasının başında Suriyelilere vatandaşlık hakkının verilmesi ile ilgili değerlendirmede bulunarak, "Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınması konusunu siyasi dürtü ve oy hesabıyla gündeme getirmek bir defa sorumsuzluktur" dedi.

 

'OY HESABI'

Ünlü konuşmasının başında, "Biz Suriye'deki iç savaş şartlarından dolayı ülkemize sığınanlara elbette gönlümüzü açalım, ekmeğimizi paylaşalım, Türk milletinin cömertliğini ve alicenaplığını gösterelim. Komşuluk hukuku neyi gerektiriyorsa onu yapalım. İnsani yardım ve desteğimizi muhataplarına sunalım. Bunlara bir diyeceğimiz olmayacaktı. Ancak Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınmaları konusunu siyasi dürtü ve oy hesabıyla gündeme getirmek en başta sorumsuzluktur" açıklamasında bulundu.

 

'NEDEN ŞEHİT AİLELERİNE VERİLMİYOR'

Kendi vatandaşlarını bırakıp gelenlere, bir kalemde Türk vatandaşlığı payesi vermek, ortak vatandaştan bahsetmek eğer düşüncesizlik değilse telafisi imkansız bir şuursuzluktur diyen Ünlü “Madem Suriyelilere verilen TOKİ konutları var idiyse, bu milletin asil evlatlarından bu zamana kadar neden esirgenmiştir? Bu boş binaları niçin şehit ailelerine verilmesi düşünülmemektedir? Diyerek sorusuna cevap istedi.

 

'NE ZAMAN SON BULACAK?'

Yaşanan terör olayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünlü konuşmasında hükümeti sert sözlerle eleştirerek,  "Dünyanın tanıdığı en kanlı terör çetesi olan PKK ve küresel emperyalizmin tetikçisi IŞİD Türkiye’yi infazla görevlendiriliyor, siz ne yapıyor, neyle meşgul oluyorsunuz? Yetmedi mi akan kanlar? Yetmedi mi şehadet haberleri? Anaların ağlaması sizde hiç mi rahatsızlık uyandırmıyor? Vatana ihanet hiç mi uykularınızı kaçırmıyor? Sınırda nöbet beklemek Sarayda keyif sürmeye benzemez. Milletin vergileriyle alınan belediye araçlarına tonlarca bomba yükleyip kahramanlarımıza saldıran şerefsizleri, koruma ordusuyla gezenler yok sayamaz, görmezden gelemez. Bu cinnet ne kadar sürecek? Bu rezalet ne zaman son bulacak?" ifadelerini kullandı.

 

'HADDLERİNİ BİLDİRİN'

AKP hükümetine sesleniyoruz diyen İl Başkanı Ünlü “Yetkiyse elinizde vardır. Duaysa millet arkanızdadır. İmkânsa devlet her talebe cevap verecek kudrettedir. Türkiye’nin milli birliğini ve bütünlüğünü yıkmaya çalışan ihanet odaklarına hadlerini bildirin. Türk milletinin terörden tahakkümünden çekip çıkarın. Ülkemiz topyekûn yeni bir kurtuluş hareketi başlatarak bunu başarabilecektir. Milliyetçi Hareket’in inançlı kadroları Türkiye için her fedakârlığı yapmaya hazırdır. Herkes bilmelidir ki, Türk ve Türkiye düşmanları yaptıklarının hesabını mahşeri vicdana mutlaka vereceklerdir. Bu hesap ahirete kalmayacaktır" şeklinde konuştu.

 

'DİMDİK AYAKTA DURACAĞIZ'

Yönetim kurulandan ihraç edilen Alaaddin Sezer, Yasin Dükmen ve Ümit Kurt'un ihraçları ile ilgili de konuşan Ünlü, "Biz artık MHP toplantılarına yeterli katılım göstermeyen parti tüzüğüne aykırı hareket eden  herkesi tüzüğün ilgili maddelerince ihraç edeceğiz. Milli geleceğin yegane teminatı olan Milliyetçi Hareket’i içeriden karıştırmak isteyen fesat odakları ve ihtirasların sonu ise hüsran olacaktır. Bizler, ömrünü davasına adamış ve Yüce Allah’a şükürler olsun ki, her oyun ve hain senaryoya rağmen dimdik ayakta durabilmiş vatan ve millet aşıklarıyız" dedi.

 

ÜLKÜCÜ DİKTİR HER TARAFI OYNAMAZ

Partiden disiplin sürecini beklemeyerek istifa etmelerinin demokratik bir hak olduğunu belirten Ünlü “Daha önceden bir çok kereler uyarılarda bulundum. Sosyal medya üzerinden eleştirilerde bulunanları. MHP’nin iktidar olmasını isteyenler ile muhalif cephe içerisinde yer alanların ayrımı yapılmaktadır. Disiplin sürecinin başlaması ile sosyal medya üzerinden hakaretlerde bulunanlar, liderini, partiyi eleştirenler hakkında gereken adımlar atılacaktır. Ülkücü diktir her tarafı oynamaz” açıklamasında bulundu. Disiplin sürecinin başlaması ile değiş içerisinde olan üst kurul üyelerinin yanı sıra partinin ağır isimlerinin de disipline sevk edilmesi bekleniyor. MHP’yi dağa benzeten İl Başkanı Aydın Ünlü, “Dağdan bir serçe uçmuş. Bu durumdan dağın haberi olmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Serkan BORLAK  

12 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR