Veterinerlerin kongresinde soğuk rüzgarlar...

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği’ne bağlı Kocaeli Veteriner Hekimler Odası, her iki yılda bir gerçekleştirdiği genel kurula hazırlanıyor. Kocaeli İl...

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği’ne bağlı Kocaeli Veteriner Hekimler Odası, her iki yılda bir gerçekleştirdiği genel kurula hazırlanıyor. Kocaeli İl Tarım Müdürlüğü Konferans Salonu’nda mevcut başkan Orhan Altuntaş ile daha önce Altuntaş’ın yönetiminde görev yapmış Müberra Güneş,  saat 10.30’da oda üyeleriyle bir araya gelerek başkanlık seçimlerine 1 gün kala destek istedi. 243 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu 11’inci Olağan Genel Kurul’da yarışacak her iki isim, seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerini de tek tek katılımcılara anlatarak, odayı daha ileriye taşımak için üyelere söz verdi. Bugün saat 09.00’da başlayacak oy kullanma işlemleri saat 17.00’da sona erecek ve daha sonrasında oy sayımına geçilecek.

 

Soğuk rüzgarlar esti

Kısıtlı katılımın sağlandığı aday tanıtım programında ise iki aday arasında soğuk rüzgarların estiği gözlemlendi. Mevcut başkan Orhan Altuntaş ile genç başkan adayı Müberra Güneş, yan yana gelmekten kaçınarak sohbet etmemeyi tercih etti. Gündemin okunmasının ardından divan heyeti söz almak isteyenleri kürsüye davet ederek fikir alışverişinde bulunulmasını istedi. Başkan Altuntaş’ın yönetim tarzını eleştiren Pasteur Veteriner’liğin sahibi Akın Ünal, “Burada önemli bir sorunun olduğu çok açık ve net. Yarın kongremiz var ve katılım bugün gördüğünüz şekilde yok denecek kadar az. Ben bir daha böyle bir durum yaşamak istemiyorum” dedi.

 

Benim başkan olmamı istediler

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan oluşturuldu. Başkan Orhan Altuntaş’ın önerisi üzerine divan başkanlığına Musut Alkan seçildi. Faaliyet raporunun okunmasına geçmeden önce ise mevcut başkan Altuntaş kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Altuntaş, “Öncelikle 11’inci genel kurulumuzun Kocaeli’ye hayırlı olsun. 2000 yılnda odamız kuruldu. Bu odanın kuruluşunda oldukça fazla emeğimiz geçti. Bugün sayımız 240’ lara geldi. Kurulduğumuzda ise sadece 32 kişiydik. Ben 7 dönem oda başkanlığı yaptım. Bu dönem aday olmayı düşünmedim ve birçok arkadaşlar aday olsun diye kendim gittim görüştüm. Arkadaşlar, başkanlığa talip olmadı, bir dönem daha benim başkan olmamı istediler. Allah inşallah son bir kez daha bana bu görevi layık görür. Bu mesleğe namusluya ve şerefiyle kim fayda sağlayacaksa arkasında durmalıyız” ifadelerine yer verdi.

 

Sorunlarınıza karşılık verecek bir ekiple kaşınızdayım

Altuntaş’ın ardından söz alan diğer aday Müberra Güneş, odanın alışılmışın dışında bir ise imza atması gerektiğini söyleyerek, “Şahsım adına hiçbir şeyin erken olmadığını düşünüyorum. Sorunlarımıza karşılık verecek bir ekiple karşınızda olduğumu söylemek istiyorum. Bana genç diyebilirsiniz. Mevcut yönetimin muhalefetsiz olmasından dolayı göreve talip oldum. Politik kaygılardan uzak bir yönetim olacağız buna söz veriyorum. Hiç kimseye rakip meslektaş olarak bakmayarak bir olarak çalışacağımız bir ortam yaratmak istiyorum. Ben, ufkumuzu daha çok arttırabilmek için değişimin şart olduğunu düşünüyorum. Genç meslektaşınız olarak alışılmışın dışında bir işe imza atmanızı istiyorum” dedi. Nuri AKÇAHARMAN

 

Müberra Güneş’in listesi;

Asil: Müberra Güneş, Birol Kalelioğlu, Ejder Dalkıç, Özge Altınay, Babür Carioğlu. Delegeler: Ahmet Yavuz, Cüneyt Özer, Mehmet Ragıp Çakmak, Hüseyin Kırıkkaya, Erdem Danyer ve Gökhan Çakır.

Orhan Altuntaş’ın listesi: Orhan Altuntaş, Tekin Alşan, Alparslan  Kani Bul, Ahmet Uğur, Lütfiye Evkaya.

Delegeler: Ahmet Yavuz, Yüksel Uluçay, Nuri Aydın, Nizamettin Arslan, Akın Ziya Ünal.

 

Müberra Güneş kimdir?

1989 Ankara Beypazarı doğumlu. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 2013 yılında mezun oldu. Özel bir şirkette kalite güvence müdürlüğü yapıyor ve bekar.

24 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR