Kaplan: GETÜ’nün kurulmasında herkesin payı var

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Teknik Üniversitesi (GETÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Gör...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Teknik Üniversitesi (GETÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Görgün’e yeni görevinde başarılar dileyen Milletvekili Kaplan, Gebze’nin üniversiteden çok büyük beklenti içinde olduğunu vurguladı.


“BEKLENTİM ÇOK BÜYÜK”

Gebze’de üniversite kurulmasının gecikmiş ancak sevindirici olduğunu kaydeden Mehmet Hilal Kaplan, “Uzun yıllardır bu bölgenin üniversite beklentisi var. Kocaeli Üniversitesi’nde 70 bin öğrenci eğitim görürken bir tanesinin bile Gebze bölgesinde olmaması üzücü bir durumdu. Eğitim alanında ihmal edilen Gebze’nin yeniden bu alanda gelişecek olmasında sizden beklenti çok büyük” diye konuştu.


“MUHALEFETİN DE PAYI VAR”

Gebze Teknik Üniversitesi’nin kurulmasında herkesin pay sahibi olduğunu dile getiren Kaplan, “Üniversitenin kurulmasında sadece iktidar partisinin değil muhalefet olan bizlerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, esnafın, basının ve Gebze halkının da büyük payı vardır. Umarız üniversite Gebze ile entegrasyonu sağlayarak önemli hizmetler gerçekleştirir” dedi.

09 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR