Gebze CHP Kadın Kolları’nda yeni başkan Sevinç Demirli

CHP Gebze İlçe Örgütü kadın kollarına yeni yönetim atandı. İlçe başkanlığına atanan Güner Anlar Baş’a tepklerini göstermek için istifa eden yönetimin...

BÜYÜT

CHP Gebze İlçe Örgütü kadın kollarına yeni yönetim atandı. İlçe başkanlığına atanan Güner Anlar Baş’a tepklerini göstermek için istifa eden yönetimin yerine Fatma Sevinç Demirli ve yönetimi atandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde milletvekili aday adaylığı için istifa eden il ve ilçe kadın kolları ile il ve ilçe ana kademelerinde atamalar tamamlanmak üzere. Boş olan son iki başkanlık koltuğundan Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanlığına önceki gün atama yapıldı. Av. Güner Anlar Baş’a tepki göstermek için istifa eden eski yönetimin yerine Fatma Sevinç Demirli ve yönetim kurulu atandı. CHP Gebze İlçe Binası’nda gerçekleştirilen törende kısa bir konuşma yapan Fatma Sevinç Demirli “CHP Kadın Kolları, Cumhuriyet kadınlarının siyaset alanında da sorumluluk aldıkları ve aldığı sorumlulukları yerine getirdikleri en belirgin parti organıdır” dedi.

İKTİDAR SÖZÜ
CHP Gebze İlçe Başkanı Güner Anlar Baş, Gebze Kadın Kolları’nın partinin en etkin gücü olarak çalışmalarını devam ettireceğini açıkladı. Salı günü toplanan CHP Gebze yönetim kurulu atama kararını aldı. Daha sonra il yönetimine iletilen kararı il yönetimi de onayladı. Böylelikle Fatma Sevinç Demirli’nin başkanlığı ve yönetimi resmileşmiş oldu. CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nda yönetim kurulunu açıklayan Fatma Sevinç Demirli kendinden önce görevde bulunan tüm kadın kolları üyelerine ve başkanına teşekkür etti. Bayrağı devraldığı günden itibaren il yönetim kurulu ile birlikte CHP’yi iktidara taşıma sözünü veren Demirli, “Seçim çalışmalarında gönüllü tüm kadınlarımızın CHP çatısı altında tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi ülkemizin birliği ve bütünlüğü için verilen mücadelenin bugünde verilmesi gerektiği inancındayız” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM KURULU
Fatma Sevinç Demirli başkanlığında oluşturulan Kadın Kolları yönetimi şu isimlerden oluştu
Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Ayten Bayseç,
Sekreter: Dilber Özlen,
Mali Sorumlu: Ayşe Keçeli,
Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Elif Kınacı,
Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Arzu Çakmak,
Seçim ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nalân Aksu,
STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Fikri Erdoğan,
Kültür ve Organizasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı:
Şebnem Üner, Pakize Kısmış, Fatma Şahin, Türkan Başol, Saime Şeker, Nilgün Güneş, Sevdiye Aksu, Solmaz Gülyiğen, Saliha Fidangül.

FATMA SEVİNÇ DEMİRLİ KİMDİR?
CHP Gebze Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Sevinç Demirli 1959 yılında Gebze’de doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1986 yılında Gebze Belediyesi’nde Gelir Müdürü olarak görev yaptı. 1994 yılında Fazilet Partisi’nin seçimleri kazanmasının ardından görevinden alınarak Belediye mezbahasına sürgün olarak gönderildi. 1995 yılında istifa ederek Gebze Belediyesi’nden ayrıldı. 1997 yılında Işın Sosyal Hizmetler şirketini kurdu. 2009 yılına kadar faaliyeti sürdürdü ve emekli oldu. Fatma Sevinç Demirli evli ve iki çocuk annesi.

24 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR