“Otopark yeri diye toplanan paraları belgeleyeceğiz”

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, ilimizde yaşanan otopark sorunu için geçmiş dönemin CHP’li ve şimdiki dönemin AKP’li belediye başkanlarına yüklendi...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, ilimizde yaşanan otopark sorunu için geçmiş dönemin CHP’li ve şimdiki dönemin AKP’li belediye başkanlarına yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmit İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Toplantısı önceki akşam ilçe binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi basın açıklaması yapan MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, “İzmit şehir içi trafiğini, keşmekeş çekilmez ve yaşanmaz hale getiren, İzmit’teki CHP’li ve AKP’li belediye başkanlarıdır” dedi.

‘İSKAN BELGELERİ DÜZENLEDİLER’
Ünlü, “3194 sayılı İmar Kanunun 37 ve 44. maddelerine dayanılarak, araçların yol açtığı trafik sorunlarının çözümü için, otopark yapılması gereken bina ve yapılara, eski Saraybahçe CHP ve AKP’li belediye başkanları, yapı kullanma izin ve iskan belgesi düzenledi”.

‘YOK YERE OTOPARK BEDELİ TAHSİS ETTİLER’
“Yapılardan uzak yerlerde otopark göstermişlerdir. Bina sahiplerinden de otopark bedellerini tahsil etmişlerdir. Bunları yaparken İzmit’in şehir merkezinin trafik sorunlarını ve geleceğini hiç düşünmemişlerdir”.

‘OTOPARK YERİ DİYE TOPLANAN PARALARI BELGELEYECEĞİZ’
Ünlü, “MHP İzmit İlçe Başkanlığı olarak, İl Özel İdare Fon katkı hesabındaki paraları ortaya çıkardığımız gibi, eski CHP ve AKP’li belediyelerin ve yeni İzmit Belediyesi’nin 20 yıl öncesinden, otopark yeri olmayan yapılardan ve binalardan otopark parası adı altında kaç para topladıklarını faizleri ile birlikte belgeleyecektir”.

‘HESABINI HUKUK ÖNÜNDE SORACAĞIZ’
“İzmit ilçemizin şehir içi trafiği için bir otopark bile yapmayan yönetimlerin bu paraları ne yaptıklarını, bu paraları nerelerde kullandıklarını hukuk önünde sorulacağız” dedi.

24 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR