Bayram değil işkence günü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilim Merkezi ile toplamda tamamlanan 195 projenin açılış...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilim Merkezi ile toplamda tamamlanan 195 projenin açılışını yapmak üzere ilimize geldi. Öğle 14.00 sıralarında ilimize gelmesi beklenen Erdoğan, programının aksaması nedeniyle ancak 15.00 sularında kente gelebildi.

 

VATANDAŞIN İSYANI

Erdoğan’ın kente gelecek olması nedeniyle şehir genelinde olağanüstü önlemler alındı. Erdoğan’ın ziyaret edeceği bölgelere doğru giden tüm cadde ve sokaklar trafiğe ve yaya geçişlerine kapatıldı. Trafik adeta arapsaçına dönerken, alınan aşırı önlemler nedeniyle zor durumda yaşayan vatandaşlar duruma isyan etti.

 

ATLETİZM PİSTİ’NE İNDİ

Outlet Center Alışveriş Merkezi’nin arkasında bulunan İzmit Atletizm Pisti’ne helikopter ile iniş yapan Erdoğan’ı kalabalık bir protokol grubu karşıladı. Buradan iner inmez hemen Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süre buradaki görüşmesinin ardından şehir merkezine doğru yola çıktı.

 

KERMESE ZİYARET

Yapılacak olan Valilik ziyareti öncesinde Perşembe Pazarı alanında kurulan Muradiye Vakfı tarafından geleneksel olarak düzenlenen yardım kermesine de uğrayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitaben bir konuşma yaparak vatandaşları ve vakıf yöneticilerini selamladı. Kermes ziyareti sırasında Erdoğan’a bir de Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

 

YOL BOYUNCA SELAM

Buradan sonra Kocaeli Valiliği’ni ziyaret eden ve yol boyunca vatandaşları selamlayarak bol bol satranç takımı dağıtan Erdoğan’ın gelişi nedeniyle valilik binasına çıkan tüm sokak ve caddeler araç trafiğine kapatıldı. Bölgedeki tüm binaların üstüne ise keskin nişancılar yerleştirildi.

 

BASINA KAPALI ZİYARET

Erdoğan’ı Kocaeli Valiliği’ne gelişi sırasında Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra vali yardımcıları, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ile görevliler karşıladı. Bu sıra şehir merkezindeki bir apartmanda asılı olan ‘Memleketine hoş geldin büyük reis, kardeşlerin her daim seninle’ yazılı pankart dikkat çekti. Valilikteki görüşme ise basına kapalı olarak gerçekleşti.

 

YARIM SAAT GÖRÜŞTÜLER

Valilik binasında da yaklaşık 30 dakika kalan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretinin sonunda bina çıkışında ise bölgedeki vatandaşları selamladı, karşısında bulunan bir kafeteryada vatandaşlarla kısa süreli sohbet etti. Erdoğan, buradaki görüşmesinin ardından yine halkı selamlayarak Bilim Merkezi ve diğer projelerin açılışı için Sekapark’a gitti.

otobusle.jpgCumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli Valiliği’ne Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle geldi. Camdan halkı selamlayan Erdoğan daha sonra bariyerlerin arkasında bekleyen vatandaşlara yöneldi. Burada da bir süre vatandaşlarla selamlaştı.

helikopter.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan helikopter Qutlet Center arkasındaki Atletizm Pisti’ne iniş yaptı. Erdoğan’ı burada kalabalık bir grup karşıladı. Kısa bir selamlamanın ardından Erdoğan’ın konvoyu şehir merkezine doğru hareket etti.

18 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR