Örengül: Kocaeli’ye de bir Bülent Arınç lazım!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan polemik, Kocaeli’de de büyük...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan polemik, Kocaeli’de de büyük yankı buldu. İktidar cephesinden konu hakkında herhangi bir değerlendirme yapılmazken, özellikle CHP’lilerin hedefinde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu vardı.

 

AYNISI BİZDE DE MEVCUT

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Av. Fahri Örengül, Kocaeli için de bir Bülent Arınç gibi AKP’li bir milletvekili aradıklarını dile getirdi. Bülent Arınç’ın ifade ettiği ‘Gökçek, Ankara’yı parsel parsel sattı’ ifadelerinin Kocaeli için de kullanılabileceğini belirterek, “Aynı durum ilimizde de yaşanıyor” dedi.

 

İKİ BELEDİYE BENZİYOR

Ankara ve Kocaeli Büyükşehir belediyelerinin icraatları ile ilgili benzer taraflarının bulunduğunu dile getiren Örengül, “Kocaeli Büyükşehir’in borcu 5 milyar 792 milyon TL, ankara Büyükşehir’in borcu ise 2 milyar 130 milyon TL. En borçlu iki belediye. İlimizde de, tıpkı Ankara’da olduğu gibi parsel parsel arazi düzenlemesi yapıldı” dedi.

 

KİŞİYE ÖZEL DÜZENLEME

Yapılan meclis toplantılarının gündemlerinin yüzde 90’ı parsel bazında kişiye özel imar düzenlemeleridir. Geçen dönem 41 katlı otel, yıkım kararı verilen yerlere otel izni verilmesi gibi konularda birçok dava açılmış ve kazanılmıştır. Kentsel dönüşüm hep rantsal dönüşüm için yapılmıştır. Bunların hepsini Ankara’da ve yerelde Kocaeli’de anlattık. Fakat bunları AKP sözcülerinin dile getirmesi toplumda doğru etki yaratıyor” diye konuştu.

 

İLİMİZDE ARINÇ GİBİ CESUR MİLLETVEKİLİ ARIYORUZ

AKP’li milletvekillerine seslenen Fahri Örengül, “Bizler Kocaeli’de de Bülent Arınç gibi vicdanının sesini dinleyen bir AKP milletvekili arıyoruz. Geçen dönem Büyükşehir Belediyesi’nde grup başkanı sıfatıyla dile getirdiğimiz konuları Ankara için dile getiren Arınç gibi medeni cesarete sahip vekillerin söyleyeceği her söz önemlidir. Kişiye özel değil halka özel imar düzenlemelerine geçilmesi için bu durum önemlidir. AKP milletvekillerini sorumluluğa davet ediyorum” dedi.

25 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR