Körfez Belediye Meclisi toplandı

Körfez Belediye Meclisi gündeminde yer alan15 maddeyi görüşmek için toplandı. Meclis verilen 2 önerge ile birlikte 17 maddeyi görüşerek karara bağlamı...

BÜYÜT

Körfez Belediye Meclisi gündeminde yer alan15 maddeyi görüşmek için toplandı. Meclis verilen 2 önerge ile birlikte 17 maddeyi görüşerek karara bağlamış oldu.

Körfez Belediye Meclisi, Belediye Başkan Vekili Mehmet Şendoğan başkanlığında toplandı. Melek Çelik, Şener Söğüt, Yusuf Eryarsoy, Fadıl Durmaz, Muhammet Hamarat, Aslan Yazıcı ve Tekin Durmuş’un katılmadığı toplantıda 24 üye hazır bulundu. Körfez ilçesi kent merkezini kapsayan alanlar için hazırlanan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planına yasal askı süresi içerisinde yapılan itirazların görüşülmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon raporu karara bağlandı. Raporla ilgili meclis üyelerine bilgi veren teknik personel “İmar planı kentin yaşam ve mekan kalitesini artırmak amacıyla yapılmış bir çalışmadır. Bu çalışma sonrası vatandaşların istekleri ve itirazları görüşülerek,itirazlardan yasal mevzuata uygun olanlar tekrar düzeltildi.” dedi.

İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ

Toplantıda, ilave iskele dolgu imar plan değişikliğine olumsuz görüş verilirken, bir özel ilköğretim ve özel hastane için istenilen uygulama imar plan değişikliği kabul edildi. Mecliste iki ayrı uygulama imar planı değişikliği, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Körfez Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği ile Kayıp ve Buluntu Eşya Uygulama Yönetmeliği görüşülmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.Gündem maddelerinden, meclis üyelerinin İspanya inceleme ve ziyaret gezisi yapması oy birliğiyle kabul edildi. Körfez Belediye Meclisi’nin bir sonraki toplantısı 3 Ağustos 2012 Cuma günü sat 16.00’da gerçekleştirilecek.

04 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR