655. Kırkpınar'da Kocaeli dramı..!

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Kocaeli ve Pehlivanlar Diyarı "Karamürsel" pehlivanları kelimenin tam anlamı ile "DRAM" yaşadılar!...

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Kocaeli ve Pehlivanlar Diyarı "Karamürsel" pehlivanları kelimenin tam anlamı ile "DRAM" yaşadılar!..

Kocaeli'den 3, Karamürsel'den de 7 Başpehlivanın katıldığı ve 61 Başpehlivanın iştiraki ile yapılan Başpehlivanlık güreşlerinde Murat Aydoğdu, Arif Akın, Erkan Ertan, Mustafa Başdemir ve Faruk Akkoyun 1.turda, Ali Güngör Ekin, Kaan Kaya ve Gökhan Arıcı 2. turda, Nedim Gürel ve Ekrem Yavuz da 3.turda elenerek Başpehlivanlık güreşlerine veda ettiler.

Başaltı güreşlerinde ise Abdullah Kaçmazoğlu, Mustafa Yenisancak, Mustafa Bayram, Yücel Serinkan, Ercan Gençdoğan, Burak Kaya daha 1.turda elendi ve tribüne çıktılar.

Bu boyda en iyi dereceyi 5. tura kadar yükselen Yusuf Tatlı elde etti.

Büyük Orta Büyük Boy'da, İbrahim Yanık, Özer Ay, Kadir Aslantaş ve Mehmet Emin 1.turda, Emre Gürbüz,Yiğit Yılmaz, Alparslan Aslan ve Mehmet Uğur Burak 2. turda, Erdem Uygun ise 4.tura kadar çıktı ve bu turda o da elenenler arasına katıldı.

 

TANJU GEMİCİ ve KAZIM SAN

Büyük Orta Büyük Boy'da Tanju Gemici ve Kazım San üçüncülük kürsüsüne çıkarak Kocaelili pehlivanların yaşadığı travmaya bir bardak soğuk su döken isimler oldu.

Gerisini ne saymaya ne de yazmaya gerek var...

Sadece, Deste 1 Küçük Boy'da Ramazan Sarı, Tozkoparanda da Ensar Bıyık, Kırkpınar'da birincilik kürsüsüne çıktı ve  Kocaeli'nin yüzünü güldürdü.

Küçük Orta Büyük Boy'da iddialı isimler Ünal Altıntaş, Yıldıray Akın, Hüseyin Gümüşalan, Murat Bozpınar, Mustafa Aslan ve Ali Kazım Yavuz hayal kırıklığı yaratırken, Küçük Orta Küçük Boy'da Karamürselli Mert Altın 5.tura, Serhat Yılmaz ise 6.tura kadar çıkabildiler.

Ne Kocaeli ne de Karamürselli pehlivanlar 655. Kırkpınar yağlı güreşlerine iyi hazırlanmamış, yeterli çalışmayı yapmadan gelmişlerdi.

 

AKDENİZ - KARADENİZ ŞAVAŞI

Akdeniz - Karadeniz pehlivanlarının mücadelesi halinde geçen 655. Kırkpınar Yağlı güreşlerini 2016 yılı piyasa güreşlerinin çoğunu kazanan en büyük favori olan Recep Kara kazandı.

Antalyalı başpehlivanların birbirlerini yedikleri güreşler sonunda finale yorgun argın çıkan Mehmet Yeşil Yeşil ebedi kemer almasına 7 yıl önce mani olduğu Recep Kara'ya "Altın Puanla" kaybedince 15 kişilik Antalyalı Başpehlivana karşı 3 kişilik Karadenizli Başpehlivanlardan birisi olan Ordulu Recep Kara 4. kez Başpehlivan olarak Altın Kemeri kazanmasını bildi.

Kocaeli ve Karamürselli pehlivanların umutları 656. Kırkpınar güreşlerine kaldı !

EDİRNE (Kırkpınar) - Abdullah KARAGÖZ

02 Ağustos 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Emir kale - Bundan sonra Kocaeli'ye Karamürsel'e derece falan zor gelir

Yanıtla . 0Beğen 02 Ağustos 17:00
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR