Diyabet için yürüyeceğiz

Kocaeli Büyükşehir Belediye’si 14 Kasım Diyabet Günü nedeni ile Derince Çınarlıdere’de Diyabet ve Doğa yürüyüşü düzenledi. Bu sene ikinci kez gerçekle...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye’si 14 Kasım Diyabet Günü nedeni ile Derince Çınarlıdere’de Diyabet ve Doğa yürüyüşü düzenledi. Bu sene ikinci kez gerçekleşecek sağlıklı yaşam yürüyüşü 12 Kasım Cumartesi günü saat 07.45’te başlayacak. Yürüyüş için yarım saat önce Kocaeli Devlet Hastanesi’nden otobüs kaldırılacak.

SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ
Büyükşehir Belediyesi, günümüzde milyonlarca insanda bulunan Diyabet hastalığına dikkat çekmek ve yürüyüşe teşvik etmek amacı ile bu sene ikinci kez yapılacak sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştiriyor. Kocaeli Devlet Hastanesi ile ortaklaşa yapılacak etkinlik Derince İlçesindeki Çınarlıdere’de yapılacak. Adeta saklı bir cennet olan Çınarlıdere Mesire Alanındaki yürüyüşte ayrıca kan şekeri ölçümü yapılacak.

DİYABETTEN KURTULMAK İÇİN DANS EDİN
Diyabet hastası olma en çok hareketsizlik ve sağlıksız beslenme risk gruplarında görülüyor. Diyabetin belirtileri arasında ise sık idrara çıkma, kilo kaybı, halsizlik ve aşırı susama görülüyor. Uzmanlar diyabeti önlemek için ise hareket etme, dans etme, yüzme ve bisiklet kullanma gibi önerilerde bulunuyorlar.

DİYABETİ ÖNLEMEK İÇİN ÖNERİLER
• Yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmeli
• Bireye uygun vücut ağırlığı sağlanmalı ve sürdürülmeli
• Öğün atlanmamalı
• İnsülin ve/veya ilaç zamanlarına ve dozlarına dikkat edilmeli
• Önerilen fiziksel aktivitelere (bisiklet, yürüyüş, yüzme) özen gösterilmeli
• Sigaradan uzak durulmalı

11 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR