Maşukiye Mahalle Konağı’nda çalışmalar sürüyor

Mahallelerdeki hizmet kalitesinin artırılması amacıyla eski Maşukiye Hizmet Binasının konağa dönüştürülmesi adına yürütülen çalışmalar aralıksız sürü...

BÜYÜT

Mahallelerdeki hizmet kalitesinin artırılması amacıyla eski Maşukiye Hizmet Binasının konağa dönüştürülmesi adına yürütülen çalışmalar aralıksız sürüyor.

 

Halka hizmet hedefiyle yola çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek 41 vizyon projesini ilçe halkının hizmetine tek tek sunmaya devam ediyor. Seçim döneminde verdiği sözleri hizmete dönüştürmeye devam eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe halkını sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturma hedefiyle hayata geçirdiği Mahalle Konakları Projesi’ne Maşukiye’den start verdi.

 

Mahallelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla Maşukiye eski belediye hizmet binasında yapılan proje ve etüt çalışması ardından gerçekleştirilen ihale ile binanın mimari tadilatına başlandı. Toplam 700 metrekarelik alanda mevcut binada uygulanan proje ile konağın zemin katında muhtarlık, poliklinik, emekli salonu, fatura ödeme merkezi, mutfak, mescit ve tuvalet bulunacak. Üst katında ise bilgi evi, kütüphane, 2 adet derslik, kursiyer dinlenme odası, eğitmen odası ile bölge halkı yeni donanımlı bir konağa kavuşturuluyor.

 

Yaşam kalitesi yüksek ve içinde yaşamaktan zevk alınan bir kent olgusu oluşturma hedefinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Günlük hayatın gereklerini karşılayacak donatılar ve eğitimin hedef alındığı yaşamı kolaylaştırmak üzere hayata geçireceğimiz mahalle konaklarımız da 41 vizyon projemizden bir tanesi. Mahallelerimizde uzun yıllar hizmet vereceğine inandığımız bu çok amaçlı mahalle konakları önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır” dedi.

 

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü nezaretinde yürütülen Maşukiye Mahalle Konağı Mimari Tadilat yapım işinin en kısa sürede tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulması hedefleniyor.

04 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR