Sokağı kirleten cezalandırılacak

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürüm Mustafa Şener, 7 gün 24 saat boyunca İzmit’in daha temiz olması için çalıştıklarını belirterek, “Özellikle...


İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürüm Mustafa Şener, 7 gün 24 saat boyunca İzmit’in daha temiz olması için çalıştıklarını belirterek, “Özellikle şehir merkezinde bazı kişiler sanki kasıtlı olarak cadde ve sokaklara çöp atıyorlar. Çöp konteynırına atılması gereken çöpler yaya kaldırımlarına, yol kenarlarına atılarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkıyor. Belediye olarak her an her yerde olmamız mümkün değil. Nerden ne zaman çöp toplama aracı geçtiği defalarca anlatıldı. Buna rağmen çök dökmek yasal tabelasının bulunduğu yere bile çöp atılıyor. Artık bu kişiler hakkında yasal işlem yapmaya başlayacağız. Çöp atıp başkalarının hakkını gasp edenleri belirleyip gereken cezayı vereceğiz” dedi.
Şener, kasıtlı olarak sokaklara çöp atanlarla mücadelede en büyük destekçilerinin duyarlı vatandaşlar olacağını da ifade ederek, “Çevreyi kirletmeyi marifet sayanları ihbar etmek muhbirlik değil vatandaşlık görevidir” şeklinde konuştu. Öte yandan, İzmit Belediyesi ekipleri özellikle kent merkezinde duvarlara, panolara, direklere asılan afişleri de tek tek temizlediler.

30 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

EROL ALPASLAN. - BELEDİYE TEMİZLİK VE ZABITASINA SESLENİYORUM HAFIZ ŞERİF SOKAK SANAT SOKAĞINA GİRİŞ YIĞINLA ÇÖP BURAYA KİM ÇÖP BIRAKIYORSA ALLAH BİLDİĞİ BİBİ YAPSIN BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEMİYORUM .

Yanıtla . 0Beğen 30 Mayıs 10:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR