Gelişmişlik endeksinde İzmit bir numara

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, İzmit’in gelişmişlik endeksinde 1 numara olduğunu söyledi.İzmit Belediye Başkanı Dr....

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, İzmit’in gelişmişlik endeksinde 1 numara olduğunu söyledi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti. Ajansın Genel Sekreteri Erkan Ayan’la görüşen Doğan, Kalkınma Ajansları’nın kurumsal olarak yeni tanındığını ama çok önemli olduğunu belirtti. Doğan, “İzmit’te çalışmalarına başlayan ve Doğu Marmara bölgesini kapsayan ajansımız iyi bir başlangıç yaptı. İzmit Belediyesi olarak bizlerde başta pişmaniye olmak üzere markalaşma konusundaki hassasiyetimizi kendilerine aktardık. Gölkaypark, Cephanelik Spor Kompleksi, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Tarih Koridoru ve Kültür Tepesi bu anlamda çok ciddi projelerdir. Bu konularda da ajansımızın çalışmalarımıza katkı vermesini bekliyoruz” dedi.

AYAN’DAN ÖVGÜ
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan da, Doğan’a belediyenin hizmetlerini başarılı gördüklerini söyleyerek “Geçen yıl Doğu Marmara bölgesiyle ilgili daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek için pek çok farklı kenti ve bölgeyi kapsayan bir araştırma yaptık. Yapılan araştırmada ‘İlçe Bazlı Sosyoekonomik Gelişmişlik Endeksi’ ölçü alınarak 6 farklı kategoride yerleşimleri inceledik. Bu araştırma 2010 Ağustos ayında tamamlandı ve gördük ki, İzmit bir numara. Şüphesiz bunda yerel yönetimin çok ciddi bir payı var” şeklinde konuştu. MARKA, Kocaeli dışında Bolu, Düzce, Sakarya ve Yalova illerinden de sorumlu bir kurum olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

18 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR