İl Genel Meclis Toplantısında denetim raporu okundu

İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında denetim komisyonu 2010 yılı raporunu açıkladı. Buna göre İl Özel İdaresi’nin imaj problemi olduğu vurgulanırk...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında denetim komisyonu 2010 yılı raporunu açıkladı. Buna göre İl Özel İdaresi’nin imaj problemi olduğu vurgulanırken, yakalanan kaçak akaryakıt ürünlerinin kontrolsüz muhafaza edildiği ve İl Özel İdaresi’ne bayan güvenlik görevlisi alınması gerektiği belirtildi.

İl Genel Meclisi Toplantısı dün yeni Başkan Fahim Kılıç başkanlığında yapıldı. Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda İl Özel İdaresi’nin 2010 yılı gelir ve giderlerinden oluşan Denetim Raporu, değerlendirildi. Raporla ilgili açıklama yapan Denetim Komisyonu Başkanı Kadir Gürkan, “Sayıştay denetçilerinin İzmit Fen Lisesi yapım işinde yüklenici firma ile mahkemelik olup davayı kaybeden idareye bir üst mahkemeye gitmediği için kamu zararı doğdu. Bu yapım işine bakıldığında, İzmit Körfez Fen Lisesi yapım işine ait sözleşme Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü tarafından hazırlanmasına karşın gereken özen gösterilmemiştir. Bundan dolayı yüklenici firma tarafından dava açılmasına sebep olunmuştur. İl Özel İdaresi’nin kamuoyunda tanınırlılığının çok düşük seviyede olduğu tespit edilmiştir. İl Özel İdaresi’nin güvenlik elemanlarının yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğu, fakat idaremize gelen ziyaretçilerin üst araması sadece fiziki görüntüsüne göre yapıldığı görülmüştür. Gelen bayan ziyaretçilerin üst araması ve çantalarının kontrolü için bayan güvenlik olmalıdır” dedi.

KADRO EKSİKLİĞİ
Açıklamasına devam eden Gürkan “Yakalanan kaçak akaryakıt ürünlerinin dağınık ve kontrolsüz muhafaza edilmesini, komisyonumuz sakıncalı bulmuş olup güvenlik açısından tehlikeli ve maliyet açısından da ekonomik bulmamıştır. Bu hususta daha güvenli ve sağlıklı muhafazanın yapılabilmesi için çalışmaların yapılıp yeterli kapasitede ürünün muhafaza edilmesi ilgili gereken çalışma yapılmalıdır. Gayrimenkullere tabela asılma işlemleri yarım kalmıştır. Kadro eksikleri yaşanmaktadır. Bunların giderilmesi gerekmektedir. 2 milyon 199 bin TL bedelle İzmit Acısu Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi 300 öğrencilik pansiyon binası inşaatı yapım işinin süresinde bitmediğinden, daha sonra 219.720 TL bedelli yaklaşık yüzde 10 artış verilerek, iş bitim tarihi uzatılmıştır. Yüklenici firmaya 2.298.644 TL ödeme yapılmıştır. Bu yapılan işin detaylı bir şekilde incelenmesi için komisyon kurulması gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

07 Nisan 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR