Leyla Atakan’ın kuzenine bir kasisi çok gördüler

Seçim çalışmaları kapsamında Kartepe ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye’nin ilk kadın be...

Seçim çalışmaları kapsamında Kartepe ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye’nin ilk kadın belediye Başkanı Leyla Atakan’ın kuzeni Ayla Alkan’ı unutmadı.


ALKAN’I UNUTMADI

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak vatandaşları ve esnafı gezdi. Parti programı ve projeleri hakkında yurttaşları bilgilendiren Milletvekili Hürriyet, Kocaeli ve Türkiye’nin simge isimlerinden olan Leyla Atakan’ın kuzeni Ayla Alkan’ı da unutmadı. Milletvekili Hürriyet; CHP Kartepe ilçe Başkanı Cumhur Karakadılar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır ve Kartepe Belediyesi Meclis üyesi Temel Ofluoğlu ile beraber 1968 yılında Türkiye'nin doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olan ve geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın kuzeni Ayla Alkan’ı Maşukiye’deki evinde ziyaret etti.


TEK İSTEĞİ SADECE KASİS

Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan’ın 89 yaşındaki kuzeni Ayla Alkan’ı ziyaret eden Milletvekili Hürriyet, Alkan’ın sıkıntılarını dinledi. Kocaeli’nin pek çok sorununu çözen ve ismi ölümünden yıllar sonra bile anılmaya devam eden Leyla Atakan’ın kuzeni olan Alkan’ın isteklerine yerel yönetimlerin kulak tıkadığı ortaya çıktı. Alkan, “Leyla Atakan Maşukiye İlkokulu’nun yapılmasında çok emeği geçti. Binasını da o yaptırdı. Şimdi okul genişledi ve Maşukiye Anadolu Lisesi oldu. Oysa o okulda Leyla Atakan’ın emekleri çok fazla ve ismi o okula verilmeliydi. Leyla Atakan isminin her yerde yaşatılması gerekiyor.  Ayrıca evimin önünde araçlar çok hızlı gidiyor, benim gibi yaşlı insanların karşıya geçmesi çok zor. Acı bir olay yaşanmadan, yola kasis yapılmasını istiyorum” dedi.

 

HÜRRİYET: DÜŞÜNMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise Leyla Atakan’ın kendilerinden yüzyıllar sonra bile saygıyla anılacağını belirterek, “Leyla Atakan, Türkiye tarihine ismini altın harflerle yazdırmış bir belediye başkanıydı. Kocaeli’yi Kocaeli yapan bütün projelerin sahibi olarak hiçbir zaman da unutulmayacaktır. Bu yüzdendir ki her yıl ölüm yıldönümünde yerel yöneticiler mezarını ziyaret ederi dua eder. Ama gelin görün ki bütün bunların yapmacık olduğunu görüyoruz. Leyla Atakan’ın en az kendisi kadar aydın olan Ayla Alkan’ın isteği, kuzeninin isminin yaşatılmasını sağlamak ve evinin önüne basit bir kasis yapmak. Bunlar çok zor işler değil, ancak ne var ki bunu belediyeci arkadaşlar pek düşünmemiş. Biz de gerekeni yaparak düşünmelerini sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

27 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR