Can: Maaşlara yüzde 50 zam yapacağız

SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can önceki akşam parti binasında yapılan haftalık toplantıda, iktidara geldikleri takdirde işçi, memur ve emekli maaşlar...

BÜYÜT

SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can önceki akşam parti binasında yapılan haftalık toplantıda, iktidara geldikleri takdirde işçi, memur ve emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacaklarını söyledi.

SP İzmit İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan toplantısı önceki akşam parti binasında yapıldı. Toplantı önceki açıklamalarda bulunan SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, “Geçtiğimiz cumartesi günü yeni genel başkanımız Mustafa Kamalak ile görüşmek için Ankara’da toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda seçim çalışmaları, aday belirleme, uymamız gereken esaslar ve adayların eğitimi hakkında istişareler yaptık. Milletvekili seçimleri için aday adaylığı başvuru süreci 14 Mart itibariyle başladı ve 22 Mart’a kadar devam edecek. Daha sonra 25 – 27 Mart tarihleri arasında aday adaylarının Türkiye genelinde yapılacak olan istişarelerle eğitimleri yapılacak. Diğer partilerde aday olunur ama SP’de isimler önerilir ve genel merkezin yaptığı istişare sonucunda adaylıkları kesinleşir. Bu sistem sayesinde başarılı sonuçlar aldık” dedi.

TEKRAR YAPACAĞIZ
Can, “İktidara geldiğimizde işçi, emekli ve memur maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız. Biz bunu geçmişte başardık, tekrar yapacağız. Üniversitelerde harç olayını kaldıracağız, T.C kimlik numarasını göstererek herkes sağlık hizmetlerinden yararlanacak. Tarım ve hayvancılık alanında istihdam sağlayarak, Türkiye’nin tahılı dış ülkelerinden almasını engelleyeceğiz” diye konuştu. İttifaklar hakkındaki soru üzerine Can, “ Türkiye Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak görüşmeleri devam ediyor. En kısa zamanda bu görüşmeler sonuçlanacak ve Saadet Partisi çatısı altıda toplanılacak” şeklinde konuştu.

15 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR