Başkan “Kandıra’da turizmin altyapısını hazırlıyoruz”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal başkanlığındaki Kandıra Kıyı Turizm Birliği’nin üyelerini kab...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal başkanlığındaki Kandıra Kıyı Turizm Birliği’nin üyelerini kabul etti. Kandıra sahillerinin geleceğinin masaya yatırıldığı görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İçme suyu ve atık su arıtma tesisleri, sahillerin temizliği, Namazgâh Barajı gibi çalışmalarımızla Kandıra’da turizmin altyapısını hazırlıyoruz’’ dedi.
 
KANDIRA KIYI TURİZM BİRLİĞİ
Kandıra Kıyı Turizm Birliği üyeleri Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Kaymakam Erkal’ın başkanlığındaki birlikte İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Akalın ve Recep Şenol, belediye meclis üyeleri Erkan İşler ve Erdoğan Günay, kıyı muhtarları adına Kefken Köyü Muhtarı İsmail Buruş, Büyükşehir’i temsilen Başkan Vekili Zekeriya Özak ve meclis üyesi Muammer Biner yer aldı. Görüşmede ayrıca Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gökmen Mengüç de hazır bulundu.
 
BAŞKAN’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Birlik üyeleri Kandıra kıyılarının geleceği, sahillerin kullanımı, imar planlarının belirlenmesi, turizm noktasında tespit edilen ihtiyaçların dile getirilmesi amacıyla Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiklerini ifade etti. Kaymakam Erkal ile birlik üyeleri, ilk olarak Kandıra’ya verdiği değer ve önem nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini iletti. Başkan Karaosmanoğlu’nu gelecek sezon için yapılması planlanan hazırlıkları görüşmek amacıyla ziyaret ettiklerini dile getiren Kaymakam Erkal, ‘’Büyükşehir’in Kandıra’da alt yapı ve üst yapıda çok önemli çalışmaları var. Kandıra’ya baraj yapımını da içine alan büyük bir yatırım var’’ ifadesini kullandı.
 
KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ
Kandıra’da turizmin alt yapısını oluşturmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sağlıklı bir turizm için alt yapı şart. Turizmin alt yapısı olan su, sahillerin temizliği, atık su ve içme suyu arıtma tesisleri noktasında Kandıra’da çok güzel çalışmalar yaptık. Çalışmalarımız tamamlandığında Kandıra’da turizmin alt yapısını hazırlamış olacağız. Önümüzdeki dönemde Kandıra’da turizmin gelişmesi için olmazsa olmaz damarları açmış olacağız. Kandıra sahillerinin planlanması, kontrolü, sunulacak hizmetler noktasında kalıcı çözümler üretiyoruz. Kandıra’da birikmiş sorunları büyük ölçüde azalttık, azaltıyoruz’’ açıklamasını yaptı.
 
KANDIRALI’NIN DA GÖRÜŞÜ ALINIYOR
Kandıra’yı ve Kandıralıları çok sevdiklerini, bu sevgiyi de hizmet ederek gösterdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kandıra’da sahillerin temizliğine, düzenine ve kullanımına gelecek yıldan itibaren daha çok önem vereceğiz. Bunun adımlarını da şimdiden atıyoruz’’ şeklinde konuştu. Birlik üyeleri yaz aylarında nüfusu 300 bine ulaşan ve yaklaşık 70 kilometrelik kıyı şeridi bulunan Kandıra için yapılan çalışmalar nedeniyle Büyükşehir’e teşekkürlerini iletti. Toplantıya katılan daire başkanı Mengüç ise Büyükşehir olarak hazırlattıkları el ilanlarını Kandıra’da dağıtmaya başladıklarını, ayrıca belediyenin internet sitesi üzerinden yürüttükleri anketle de vatandaşın önerileriyle sürece katılımını sağladıklarını aktardı.

29 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR