Gönenli: İktidar partisi zafer sarhoşu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından BBP İl Başkanı Şeref Gönenli basın bildirisi yayınladı. Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni eden Gönen...

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından BBP İl Başkanı Şeref Gönenli basın bildirisi yayınladı. Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni eden Gönenli, sandığa giden ve demokratik tercihini yapan herkese teşekkür ederek, “İktidar partisi mensupları zafer sarhoşluğu içinde yine siyasi rakiplerine saygısız bir şekilde saldırmaktadırlar” ifadesine yer verdi.

 

AMANSIZ SALDIRILARI YAKIŞMADI

Sandıktan çıkan sonuca saygılı olduklarını kaydeden Şeref Gönenli, “BBP sadece seçimler için kurulmuş ve günübirlik politikalar üreten bir parti değildir. Özellikle seçim sürecinde Sayın Erdoğan’ın BBP’ye yönelik amansız saldırı ve hakaretleri kendisine yakışmamıştır” şeklinde konuştu.


HEDEFLEDİĞİNİ ALAMADI

Sözlerini sürdüren Gönenli, “Seçim sonucunda Erdoğan’ın hedeflediği % 58 oranında oy alamamış olması da,  BBP’nin özgül ağırlığını bir kez daha ortaya koymuştur. BBP sandığa yansıyan oy oranından daha fazla özgül ağırlığa ve Türk Siyasi hayatı açısından önemli bir yere sahiptir” dedi.


TEBRİK EDİYORUZ

Şeref Gönenli, “Kesin olmayan sonuçlara göre geçerli oyların yaklaşık %52’sini alarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyoruz. Yerel seçim sürecinde ve cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde göstermiş olduğu, ayrıştırıcı öfke dilini bırakmasını, uzlaşmacı bir tavır göstermesini ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi.


İHSANOĞLU’NU TEBRİK ETTİ

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu seçim sürecinin başlangıcında, diğer adaylara yaptığı bağıştan dolayı da tebrik eden Gönenli, “İhsanoğlu’nun bu davranışının, centilmenliğin ve karşılıklı saygının tekrar hatırlatılması bakımından önemli olduğunu düşünüyoruz. İktidar partisi mensupları zafer sarhoşluğu içinde yine siyasi rakiplerine saygısız bir şekilde saldırmaktadırlar” dedi.

11 Ağustos 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR