“Burası bizim, Anavatanımız”

Başiskele’nin kardeş şehri Jablanica Belediye Başkanı Salem Dedic duygularını şöyle özetledi;“Burası bizim, Anavatanımız”Başiskele’ye gelen Jablanica...

BÜYÜT

Başiskele’nin kardeş şehri Jablanica Belediye Başkanı Salem Dedic duygularını şöyle özetledi;

“Burası bizim, Anavatanımız”

Başiskele’ye gelen Jablanica Belediye Başkanı Salem Dedic, Jablanica Müftüsü Süleyman Cikotic ve Bosnalı işadamı ve Diyanet Meclis Başkanı Hasan Kovacic ilk olarak Başkan Ayaz’la buluştu

Başiskele Belediyesi, kardeş şehri Bosna Jablanica’dan gelen konuklarını ağırladı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ev sahipliğinde Başiskele’ye gelen Jablanica Belediye Başkanı Salem Dedic, Jablanica Müftüsü Süleyman Cikotic ve Bosnalı işadamı ve Diyanet Meclis Başkanı Hasan Kovacic ilk olarak Başkan Ayaz’la buluştu. Heyet bu ziyaretinde eski Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan’ı da evinde ziyaret ederek şehit oğulları için taziyelerini iletip, acısına ortak oldu.

ZİYARETLERDE BULUNDU
Eski Yuvacık Belediyesi döneminde Bosna’nın Jablanica şehri ile kurulan kardeşlik bağlarını aynı güzellikle devam ettiren Başiskele Belediyesi, Bosna’dan gelen misafirlerini iki gün boyunca ağırladı. Konuk heyet il genelinde bir takım ziyaretler yaparak Başiskele’de Welborn Otel’de konakladı. İlçenin doğal güzellikleriyle dolu iki gün geçiren konukların geniş bir programı vardı.

HAYIR ÇARŞISI
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile birlikte Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan, Bayın Yayın Müdürü İbrahim Çelikiz, Gelir Müdürü Mustafa Koral’ında eşlik ettiği ziyaretlerde Yuvacık Su, Başiskele Sahili, The Ness Otel, Belediyenin yapmış olduğu Aşevi ile Hayır Çarşısı ve bağlı müdürlüklerin yaptığı yol, park, cadde ve spor alanlarından oluşan prestij çalışmalar gezildi.

DOSTLUK KURULDU
Yapılan çalışmalara hayran kalan Başkan Salem Dedic, makamda gerçekleşen sohbette iki günlük ziyareti şöyle değerlendirdi: “Öncelikle cani gönülden kardeş şehrimizi selamlamak istiyorum. Eski Yuvacık Belediyesiyle kurulan dostluk, Başiskele Belediyesi ile devam etmektedir. Bu duyguları daha da ileri taşımak istiyoruz. Çünkü burası Boşnak halkının çok sevdiği bir yer bizim Anavatanımız gibi.”

YENİ CAMİ AÇILACAK
Dediç konuşmasının sonunda 22 Şubat tarihinde gerçekleşecek Jablanica kurtuluş kutlamalarına Başkan Ayaz ve ekibini davet etti. Ayrıca Jablanica’da Türk-Boşnak kardeşliğinin sembolü olan caminin yapımı için kentinizdeki camilerden yardım toplandığını da unutmayan Dedic, “Bu camimizi yapımına büyük katkı sağladığınız için sizlere teşekkür ederim. Allah nasip ederse yeni camimizi Ramazanda açmayı düşünüyoruz” dedi.

ANAHTAR VERDİ
Başkan Hüseyin Ayaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kurtuluş günü orada olacaklarının sözünü verdi. Ayaz bu ziyaretin kısa sürmesinden duyduğu üzüntüleri da aktardı. Samimi sohbetin sonunda Başkan Dediç, Jablanica’nın temsili anahtarını Başkan Ayaz’a teslim etti. Başkan Ayaz’da konuklarını çeşitli hediyeler takdim etti.

20 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR