AKP’de yoklama krizi!

AKP Kocaeli İl Başkanlığı’nın 85’nci İl Danışma Meclisi önceki gün Antikkapı’da yapıldı. Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büy...

AKP Kocaeli İl Başkanlığı’nın 85’nci İl Danışma Meclisi önceki gün Antikkapı’da yapıldı. Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve davetliler katıldı.  Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar da toplantının konuğu oldu.

 

GURUR VE KİBİR DEĞİLDİR

Bina girişinde katılımcılardan imza alınırken, erkek ve bayanlar için ayrı kapılarda güvenlik önlemi alındı. Çantaların aranması sonrasında davetliler salona girdi. Programa protokolün katılması ile başlanıldı. Açılış konuşmasını yapan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “1 Kasım seçimlerinin üzerinden 3 ay geçmiştir. Yüzde 56.5 oyu zafer görmekle birlikte gurur ve kibir olarak asla görmüyoruz. 1 Kasım seçimlerinin sonucu sorumluluğumuzun çok fazla olması anlamına gelmektedir” dedi.

 

DİYARBAKIR’A GİTTİK

Şahsımda önemli bir iz bırakan olayları yaşadık diyen İl Başkanı Ceyhan, “Bir hafta içerisinde 25 kişilik heyetle 3 TIR dolusu erzakla Diyarbakır’a gittik. Oraya giderek Kocaeli’nin yanlarında olduğunu gösterdik. Diyarbakır’da çok güzel karşılandık. Orada yaşayan halkımızla bir araya geldik. Halkımız bizlerin yanında olduğunu gördük. Halkta PKK’nin bitmesini istemektedir” dedi. 

 

“SİZLER BİR ÇIĞIR AÇTINIZ”

Diyarbakır’dan selamlar getirdiğini söyleyen Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar da yaptığı konuşmada, “Kente geldiğimiz zaman şehitlerimizi ziyaret ettik. Kocaeli’den gelerek Diyarbakır’da şehit olanlar artık bizim evlatlarımızdır. Geçen hafta buradan Diyarbakır’a gelen insanlar çok önemli görevi yerine getirdi. Kardeşlik göstergesini herkese gösterdik. Sizler bir çığır açtınız. Gönül köprülerinin daha güçlü hale gelmesi için çok önemli çalışma yapıldı” dedi.

 

YOKLAMA YAPTI

Konuşmaların ardından hediye bölümüne geçildi. Hediye verenler arasında yer alan AKP Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Harun Karaca kürsüye gelerek söz aldı. Bu danışma meclisleri Kocaeli genelinde aldığız yüzde 56.5 değil alamadığımız yüzde 43.5 oyu almak için yapılmaktadır diyen Milletvekili Karaca “Onun için danışma meclisleri yapılıyor. Toplantı sonrasında yoklama yapmayı seviyorum. Burada ki önümde ki listede il yönetim kurulu üyelerinin listesi yer alıyor. İl kadın kolları ve gençlik kolları başkanı buradalar” diyerek, listede yer alan birkaç ismi okuyarak yoklama yaptı.

 

CEYHAN: DERS ALDIK

AKP Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca’nın konuşması sonrasında il danışma meclisinin kapanış konuşması için kürsüye gelen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın gergin olması dikkat çekti. Ceyhan “Bizde gereken notu aldık. İki saat sonrasında salonun boşalması bizlere yakışmadı. Bunu da ders olarak aldık. Burada kalan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK 

30 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR