KANDAZ ASKERE AŞAĞILAYICI SÖZLER SARF EDENLERE SERT KONUŞTU

Kandaz son günlerde bazı köşe yazarları ve baro başkanının sözleri ile ilgili olarak aslında bu zayıf, içi boş, zavallı kişilerin sözlerini ciddiye al...

BÜYÜT

Kandaz son günlerde bazı köşe yazarları ve baro başkanının sözleri ile ilgili olarak aslında bu zayıf, içi boş, zavallı kişilerin sözlerini ciddiye alıp cevap vermenin gereksiz olduğunu ancak konunun kamuoyuna yansıması nedeni ile kamuoyunu bilgilendirme adına değerlendirme yaptığını ifade etti.
Demokratik seçim yolu ile AK partisini deviremeyeceklerini anlayan bu kişiler demokrasiyi kenara iterek askeri darbe ile emellerine ulaşacaklarını hayal etmişlerdi. Ancak askerin de artık darbe yapmayacağını anlayınca maalesef psikolojik bunalıma girdiler herhalde ki, bu ruh hali ile de darbe yapmayan askere karşı küçük düşürücü, aşağılayıcı hakaretler sarf etmeye başladılar. Psikolojik travma geçiren kişilerin psikolojisine uyan bir davranış tarzı olduğu için bu davranışları aslında normal kabul edip gülüp geçmek lazım. Fakat konu dediğim gibi kamuoyuna yansıdığı için değerlendirme yapma gereği olmuştur. Her ne kadar daha sonra bu kişiler çark etmeye başlayıp biz askeri kastetmedik deseler de sokaktaki küçük bir çocuğa da bu sözlerin ne anlama geldiğini sorsan size şaşkınlıkla askere karşı aşağılayıcı sözler olduğunu söyler.
Bu sözleri söyleyen zavallı kişilerden birisi maalesef önemli bir baronun başkanı, diğeri de aşağılayıcı lafları kullanmada ustalaşmış bir köşe yazarı. Toplumumuz bu kişileri çok iyi tanıyıp itibar etmediği için de bunlar psikolojik bunalıma girerek etrafa rastgele çamur atıp, hakaretler edip saldırmaya başlıyorlar. Bu nedenle bunların sözlerine daha fazla kafayı takıp yorum yapmaya gerek yok Ancak ülke yönetimine talip olmuş bir partinin genel başkanının bunları savunmaya kalkışması çok düşündürücü. Sayın Kılıçdaroğlu, sokaktaki küçük çocuğa kadar herkesin ne anlam taşıyacağını anladığı bu sözleri söyleyen kişileri siz bir parti genel başkanı olarak kınayacağınız yerde nasıl savunmaya kalkarsınız bu şaşırtıcı ve CHP seçmeni adına da üzücü doğrusu. Sizin bu davranışınız ne size oy sağlar ne de CHP’ye gönül veren sağduyulu seçmenlerimizin gönlüne su serper. Sadece sayısı çok az kalan askeri darbe beklentisi olanları sevindirirsiniz. O da ne işinize yarar bilmiyorum.

11 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR